Ostatni czerwcowy weekend w Lublinie zapowiada się naprawdę ciekawie. Od piątku (25 czerwca) do niedzieli (27 czerwca) możemy wziąć udział w różnorodnych atrakcjach oferowanych przez lubelskie instytucje kultury. Czekają na nas spektakle teatralne, koncerty, pokazy, Giełda Staroci i Inne Brzmienia.

Pokazy multimedialne

Od piątku (25 czerwca) mieszkańcy ponownie mogą zobaczyć pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Pokazy rozpoczną się o godzinie 21:30. Wstęp wolny.

Harmonogram pokazów

Czerwiec, godz. 21.30

Piątek (25 czerwca) Historia Placu Litewskiego na Wesoło, Anioły Lubelskie

Sobota (26 czerwca) – Czarcia Łapa, Unia Narodów

Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Od czwartku (24 czerwca) do niedzieli (27 czerwca) na błoniach odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co przygotowały z tej okazji Warsztaty Kultury.

Program 

Lubelska Giełda Staroci

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca plac Zamkowy i ulica Kowalska zamienią się w prawdziwą giełdę antyków. W Lubelskiej Giełdzie Staroci możecie wziąć udział z zachowaniem reżimu sanitarnego od godziny 7 do 14.

Na wydarzeniu czekać na was będzie kilkudziesięciu kolekcjonerów, którzy w swojej ofercie będą mieć takie perełki, jak płyty winylowe, dywany, oryginalne lampy, szkło, biżuterię oraz zabytkowe monety. Wstęp wolny.

Noc Świętego Jana 

W piątek (25 czerwca) od godziny 16 do 20 w Muzeum Wsi Lubelskiej trwać będzie Noc św. Jana. Wydarzenie odbędzie się w sektorze Powiśle. Będzie ono miało charakter edukacyjny, bo przedstawione zostaną między innymi liczne obrzędy.

Na uczestników będą czekały stanowiska pokazowo–warsztatowe dotyczące zwyczajów i wierzeń związanych z wigilią św. Jana. Będzie można zapoznać się z tematyką medycyny ludowej, ziół i ich właściwościami. Nie zabraknie symboliki wody i ognia czy legend o cudownym kwiecie paproci.

Bilety możecie nabyć w kasie muzeum w cenie 18 zł (bilet normalny) i 9 zł (bilet ulgowy). Ostatnie wejście do Muzeum o godz. 19:00.

Variete Fundacji Sztukmistrzów

W piątek (25 czerwca) o godzinie 18 i 20:30 oraz w sobotę (26 czerwca) o godzinie 18 i 20:30 w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatce Żaka” Fundacja Sztukmistrze zaprezentuje Variete. To spektakl, podczas którego zobaczymy akrobacje w powietrzu, żonglerkę i akrobatykę. Darmowe wejściówki są dostępne w serwisie Evenea.pl.

Charytatywna wyprzedaż garażowa

W niedzielę (26 czerwca) na placu przy Dworcu PKP Lublin-Północ odbędzie się wyprzedaż garażowa. Wydarzenie będzie w formie charytatywnej, a zebrane podczas niego środki zostaną przekazane dla podopiecznych Centrum Wolontariatu w Lublinie.

W wydarzeniu możecie wziąć udział od godziny 10 do 13. Wyprzedaż garażowa to sprzedawanie niepotrzebnych już rzeczy, które jednak mogą jeszcze komuś posłużyć. Na takiej wyprzedaży, za symboliczną kwotę można „upolować” prawdziwe perełki.

Występy Kaniorowców

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza mieszkańców na trzydniowe spotkanie folklorystyczne. Koncerty zaplanowano od piątku (25 czerwca) do niedzieli (27 czerwca) w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.

Koncerty każdego dnia rozpoczną się o godzinie 18. Całe wydarzenie odbywa się pod nazwą “Lublin Lublinowi”. Na scenie w wykonaniu artystów zobaczymy tańce od rodzimych lubelskich, podlaskich czy rzeszowskich po wielkopolskie, nowosądeckich czy cieszyńskich, a także tańce narodowe – polonezy, mazury, kujawiaki, oberki, krakowiaki. Wstęp wolny.

Otwarcie Rezerwatu Dzikich Dzieci

Od soboty (26 czerwca) najmłodsi mogą ponownie skorzystać z Rezerwatu Dzikich Dzieci. Oficjalnie otwarty w nowym sezonie zostanie on o godzinie 10. Rezerwat czynny jest codziennie od godziny 10 do 16 przy ul. Dolnej Panny Marii 8.

Jeśli dziecko będzie chciało skorzystać z Rezerwatu musi przyjść z rodzicem, który wypełni kartę rejestracyjną. W każdym sezonie obowiązuje nowa karta. Dziecko musi mieć ukończone 7 lat. Organizatorzy nie przyjmują zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia. Aby dziecko mogło wejść do strefy ścisłej z narzędziami musi mieć skończone 7 lat. Ze strefy buforowej mogą skorzystać wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Po polsku z Muzycznym”

W sobotę (26 czerwca) o godzinie 18 i w niedzielę (27 czerwca) o godzinie 17 będziecie mogli wziąć udział w koncercie „Po polsku z Muzycznym”, który odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Podczas wydarzenia usłyszymy najpopularniejsze polskie przeboje.

Bilety możecie nabyć w cenie 60 i 70 zł w kasie teatru oraz na stronie internetowej. Rezerwacji miejsc można dokonać pod nr tel: 502 662 956 oraz (81) 532-25-21. Wydarzenie odbędzie się przy zapełnieniu 75% miejsc na widowni.

Kino Perła

Kino Perła zaprasza na seanse pod chmurką. Przedstawiamy repertuar na nadchodzący weekend. Filmy zaczynają się około godziny 21.

Repertuar

Piątek (25 czerwca) – Dżentelmeni

Sobota (26 czerwca) – Eter

Niedziela (27 czerwca) – O koniach i ludziach

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Noc Kultury

Wiszące ryby, ping-pongowe żyrandole i nietoperze na ulicy Dominikańskiej to tylko część z atrakcji, które można oglądać do 21 lipca w ramach Nocy Kultury. Tym razem trwa ona kilka tygodni i ma formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Słoneczny Wrotków

Sezon rozpoczął już także MOSiR otwierając baseny na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim. Z basenów można korzystać od godziny 11 do 19, ale na razie tylko w weekendy (sobota-niedziela).

Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj

Spacer w Botaniku

Mieszkańcy Lublina mogą zwiedzić również Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17. Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments