W najbliższy weekend (5-6 czerwca) ruszają baseny na Słonecznym Wrotkowie. Ta długo wyczekiwana przez mieszkańców atrakcja co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiamy atrakcje i aktualny cennik na nadchodzący sezon. Z basenów można korzystać od godziny 11 do 19, ale na razie tylko w weekendy.

Słoneczny Wrotków w poprzednich latach ruszał pod koniec czerwca, wraz z końcem roku szkolnego i początkiem wakacji. W tym roku jego otwarcie zaplanowano wcześniej, bo już na sobotę (5 czerwca). Decyzja ta jest spowodowana zdjętymi ograniczeniami rządowymi i dobrą pogodą.

– Ciepłe lato przyszło wcześniej i już w czerwcu mamy piękne słońce i wysokie temperatury. Jesteśmy więc gotowi do otwierania Słonecznego Wrotkowa już od początku czerwca, przy czym w czerwcu tylko na weekendy – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

Oferta Słonecznego Wrotkowa pozostaje bez zmian. W tym sezonie dostępne będą wszystkie baseny, zjeżdżalnie, place zabaw i punkty gastronomiczne, czyli wszystkie atrakcje, które są doskonale znane mieszkańcom Lublina z poprzednich lat. – Cennik również pozostaje bez zmian. Będzie tak sam, jak w poprzednim sezonie – zaznacza.

Aktualny cennik

Ceny biletów w porównaniu z ubiegłym sezonem się nie zmieniają. Dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Baseny a epidemia

Z obiektu nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie będzie wpuszczona na teren obiektu.

Obowiązuje zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce do wejścia czy wyjścia oraz na terenie obiektu, tj. przebieralni, toalet, natrysków, leżaków, terenu rekreacyjnego, czy samych basenów.

Słoneczny Wrotków

Kompleks składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne. Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewniają wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych. W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments