Festiwal Kultury Żydowskiej z gwiazdami, nowe pokazy na fontannie i plenerowe kino – między innymi te atrakcje czekają na mieszkańców od piątku (6 sierpnia) do niedzieli (8 sierpnia). Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Pokazy multimedialne

W piątek (6 sierpnia) i w sobotę (7 sierpnia) mieszkańcy mogą zobaczyć kolejne pokazy na fontannie na placu Litewskim. W ten weekend wyświetlony zostanie po raz pierwszy nowy pokaz Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego. Początek o godzinie 21.

Repertuar

Piątek (6 sierpnia) – Wydarzenia Kulturalne, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

Sobota (7 sierpnia) – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie

Lubliner Festival

Przez cały weekend możecie wziąć udział w Lubliner Festivalu. Lubliner Festival – Festiwal Kultury Żydowskiej to głównie muzyka, która łączy pokolenia i poprzez którą uczymy się o zwyczajach i tradycjach żydowskich. To właśnie dlatego w programie tegorocznej edycji nie zabraknie muzyki klezmerskiej, etno, alternatywnej i chasydzkiej. W piątek czeka nas koncert Milo Ensemble & Wojciecha Waglewskiego, a w niedzielę wystąpi Kayah & Transoriental Orchestra.

Pełen program festiwalu znajdziecie tutaj

Kino Perła

Kino Perła znajduje się przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie i zaprasza mieszkańców w weekend na seanse pod chmurką. Filmy rozpoczynają się około godziny 21 (po zachodzie słońca). Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (6 sierpnia) – Oficer i Szpieg

Sobota (7 sierpnia) – Drogówka

Niedziela (8 sierpnia) – Wspaniała

Kino w Bramie

Kino w Bramie zaprasza na pokazy filmów pod chmurką przy ul. Królewskiej w Lublinie. Seanse rozpoczynają się o godzinie 21. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (6 sierpnia) – Pan Tadeusz, 124 min., film fabularny, godz. 21:00

Sobota (7 sierpnia) – Skłodowska, 103 min., film fabularny, godz. 21:00

Kino CSK

Filmy możecie zobaczyć również w Kinie CSK. Bilety możecie nabyć w kasie CSK w cenach 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy).

Repertuar

Piątek (6 sierpnia), godz. 19:30 – Susza (premiera)

Piątek (6 sierpnia), godz. 18:00 – Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza (premiera)

Sobota (7 sierpnia), godz. 19:30 – Susza (premiera)

Sobota (7 sierpnia), godz. 18:00 – Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza (premiera)

Niedziela (8 sierpnia), godz. 16:00 – Susza (premiera)

Niedziela (8 sierpnia), godz. 19:30 – Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza (premiera)

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Festyn na górkach czechowskich

W niedzielę (8 sierpnia) na górkach czechowskich na najmłodszych czekają różnorodne atrakcje, a to za sprawą Festynu rodzinnego z Lubelską Ligą Gier Miejskich. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.

W programie festynu znalazły się między innymi dmuchańce, występy artystyczne, strefa animacji, konkurencje sportowe i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również pokazów służb ratunkowych, a także strefy z tematycznymi warsztatami.

Podczas festynu prowadzony będzie także Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Przypominamy, że wzięcie w nim udziału jest obowiązkowe dla każdego mieszkańca i ma on obowiązek spisać się do końca września. Festyn potrwa do godziny 18. Wstęp wolny.

Spektakl „Czarci pazur”

W niedzielę (8 sierpnia) na dziedzińcu Zamku Lubelskiego najmłodsza publiczność będzie mogła zobaczyć spektakl „Czarci pazur”. Jest to rodzinny spektakl kukiełkowy lubelskiego Teatru Podręcznego. Misternie wykonane marionetki ożyją w rękach aktorów w scenerii Starego Miasta, by raz jeszcze przypomnieć najmłodszym legendę o czarciej łapie. Początek wydarzenia o godzinie 16. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można zdobyć pod numerem telefonu: 693 677 602.

Recital dyplomowy Emila Wójcika

W niedzielę (8 sierpnia) o godzinie 16:30 w Trybunale Koronnym odbędzie się recital dyplomowy Emila Wójcika, ucznia Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Towarzystwa Muzycznego w Lublinie. Na recital wstęp jest wolny.
Koncert lubelskiego zespołu 

W niedzielę (8 sierpnia) lubelski zespół B6 zagra akustyczny koncert w Próba Cafe. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19. Bilety na koncert możecie nabyć w cenie 15 zł przy wejściu do Próby Cafe. Ze względu na pandemię liczba miejsc jest ograniczona.

Zespół B6 to lubelski skład grający pop-rocka, romansujący z innymi gatunkami muzycznymi. Czteroosobowa mieszanka z mocnym i ciepłym wokalem na froncie o ciemnym brzmieniu i soulowych inspiracjach. Na swoim koncie mają debiutancką EPkę, a jesienią będzie miała miejsce premiera pierwszej płyty długogrającej “Smugi”.

“Atencja” Moniki Trypuz

Projekt „Atencja” to zogniskowanie uwagi odbiorcy na mozolnej technice tkania pereborów – ornamentów tkackich charakterystycznych dla rejonów Lubelszczyzny. Każda linia wzoru wymaga niezwykłego skupienia/atencji tkaczki, by deseń wytkany został zgodnie z pierwotnym założeniem. Punktem wyjścia jest wzornik autorskich pereborów wytkanych przez artystkę. Wystawę można będzie zobaczyć do 29 sierpnia w Galeri 0 w Centrum Spotkania Kultur.

“Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika

Do 22 sierpnia w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć również wystawę “Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika. Wystawa jest dostępna w City Projekt na poziomie -1 od godziny 12 do 18. Bilety możecie nabyć w kasie CSK w cenie 10 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy).

Rezerwat Dzikich Dzieci

Najmłodsi mogą ponownie wybrać się do Rezerwatu Dzikich Dzieci. Rezerwat czynny jest codziennie od godziny 10 do 16 i znajduje się przy ul. Dolnej Panny Marii 8.

Jeśli dziecko będzie chciało skorzystać z Rezerwatu musi przyjść z rodzicem, który wypełni kartę rejestracyjną. W każdym sezonie obowiązuje nowa karta. Dziecko musi mieć ukończone 7 lat. Organizatorzy nie przyjmują zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia.

A w regionie…

Nowa przestrzeń w Bełżycach

W sobotę (7 sierpnia) w Bełżycach zainaugurowana zostanie działalność Sceny Otwarty Zamek. Wydarzenie odbędzie się na Zamku w Bełżycach. Jest to inicjatywa młodzieży skupionej wokół Fundacji Zamek Bełżyce. O godzinie 20:30 jako wydarzenie otwierające odbędzie się koncert relaksacyjny Barbary Księskiej z lubelskiego zespołu Ethnopolia. Oprócz niej wystąpi jeszcze Łukasz Jemioła, Poławiacze Pereł, Monika Kowalczyk, jak i Impro Teatr Bezczelny. Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments