Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (16 lutego) do niedzieli (18 lutego).

Festiwal Fantastyki

Przed nam XXI Festiwal Fantastyki FALKON 2024, który po kilku latach nieobecności wraca do Lublina. Impreza odbędzie się w dniach 16-18 lutego na terenie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Organizatorzy spodziewają się około 3000 uczestników z całej Polski. Czeka nas trzydniowe wydarzenie, w trakcie którego odbędzie się około 500 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakiem Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 18:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20:00.

Cena usługi przewodnickiej: dorośli – 25 zł (bilet normalny), studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy), dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami. Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Tamara Łempicka – ponad granicami | Oprowadzanie z audiodeskrypcją

W piątek o godz. 16:00 zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnym oprowadzaniu po wystawie z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku stałej ekspozycji poświęconej życiu i twórczości Tamary Łempickiej na Zamku Lubelskim. Bilety dostępne na stronie: www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie.

Odyseja Filmowa | “Wszystko, wszędzie naraz”

„Wszystko wszędzie naraz” to amerykański fantastyczny komediodramat akcji w reżyserii Daniela Kwana i Daniela Scheinerta z 2022 roku. Opowiada o borykającej się z trudami codzienności mamie w średnim wieku, która natrafia na klucz do “multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

Bezpłatne spotkanie filmowe odbędzie się w piątek o godz. 16:00 w sali 36 w MDK “Pod Akacją” przy ul. Grodzkiej 11. Odwiedzający poza seansem będą mogli wziąć również udział w dyskusji na temat filmu oraz wysłuchać poświęconej mu prelekcji.

Muzyka z zamierzchłych czasów | Małe Laboratorium Muzyki

“Małe Laboratorium Muzyki” – to cykl spotkań-koncertów z muzyką wokalną i instrumentalną dedykowany dzieciom od 0 do 6 roku życia wraz z opiekunami.

Spotkania: 17 – 18 LUT | 10.00 i 11.15

Bilety: Kasa CSK oraz bilety.csklublin.pl | dzieci: 20 zł, dorośli: 35 zł

Walentynki w Filharmonii Lubelskiej. Historia miłości w operze “Actis i Galatea”

„Acis i Galatea” to pierwsze dzieło sceniczne G.F. Händla, w którym kompozytor sięgnął do języka angielskiego. 2-aktowa opera napisana podczas pobytu w Cannons, w siedzibie księcia Chandos w Anglii, zalicza się w poczet najpopularniejszych dzieł scenicznych kompozytora, która nieprzerwanie gości w repertuarze teatrów operowych na całym świecie. Na przestrzeni lat dzieło zyskiwało nowe wersje (jedną z nich opracował nawet sam W.A. Mozart) będąc tym samym zaliczanym do rodzaju serenady, maski, czy opery pastoralnej o najwyższych walorach artystycznych (S. Sadie: „największa do tej pory skomponowana opera pastoralna”). Piątkowy spektakl w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety od 50 zł.

Club Zero | Kino CK

Zawsze, gdy rodzą się piękne idee, równolegle wzrasta ich niebezpieczne wynaturzenie. Dokładnie ten proces jest siłą napędową Club Zero Jessiki Hausner, w którym nauczająca o świadomym, uważnym odżywianiu nauczycielka znajduje wśród młodych, chłonnych umysłów, pole do manipulacji.

Projekcje:

16.02 / piątek godz. 18.45 – PREMIERA! + spotkanie z autorką reportażu „Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu” Klaudią Stabach

17.02 / sobota / godz. 18.00

18.02 / niedziela / godz. 18.45

Ceny biletów: 15/18 zł

Prawda/ Teatr Osterwy

Od paryskiej premiery w 2011 r. PRAWDA Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci!

REPERTUAR

16 lutego, godz. 19:00

17 lutego, godz. 19:00

18 lutego, godz. 18:00

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne – 30 – 85 zł w zależności od miejsca

ulgowe – 20 – 50 zł w zależności od miejsca

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie: https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

Priscilla | Kino CSK

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Film do obejrzenia w Kinie CSK:

16 LUT | PIĄTEK | 19:00

17 LUT | SOBOTA | 19:00

18 LUT | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Premiera “Sami swoi. Początek” z zespołem “PoNoszemu”

W piątek o godz. 19:00 w Kinie Bajka odbędzie się premiera filmu “Sami swoi. Początek”, która zostanie uatrakcyjniona o występ zespołu “PoNoszemu”. Poprzez muzykę i śpiew zespół zabierze widzów w sentymentalną podróż w tereny wiejskie, miłosne historie jak i codzienność. „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie kina i na https://www.kinobajka.pl/?p=18024

Światowy Dzień Kota | Dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie w piątek o godz. 12:00 rozpocznie się Dzień Otwarty. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału.

Jak płakać w miejscach publicznych | Teatr im. Juliusza Osterwy

Spektakl “jak płakać w miejscach publicznych”, skierowany jest przede wszystkim do młodych kobiet oraz do wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć doświadczenia związane z problemami psychicznymi. To spektakl, który zachęca do rozmowy o emocjach, jednocześnie oferując śmiałą perspektywę na temat trudności psychicznych.

REPERTUAR

16 lutego o godz. 12:00 i 17:00

17 lutego o godz. 17:00

18 lutego o godz. 16:00

RODZAJE I CENY BILETÓW

50 zł ulgowe / 60 zł normalne

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

Anna Beata Barańska. W świetle natury, cień człowieka

Tematyka wystawy oscyluje wokół relacji człowieka z naturą i samej natury. Motyw ten przewija się w twórczości artystki od dawna, zarówno w jej pracach malarskich jaki i wideo i stanowi punkt wyjścia, który w procesie twórczym poddaje różnym zabiegom, tworząc obraz tego, co najsilniej na nią oddziałuje. Wystawa czynna od wtorku do czwartku w godz. 13:00 – 18:00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 12:00 – 18:00. Galeria dostępna w Galerii Wystaw Czasowych +1 w CSK.

ZOOPARK 2024 | Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne

W ten weekend w Targach Lublin odbędzie się Lubelska Wystawa oraz Targi Zoologiczne ZOOPARK, podczas których odwiedzający spotkają przeróżne gatunki zwierząt – zarówno te popularne jak i te z odległych krańców świata. Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK to także miejsce, w którym można zrobić zakupy dla swoich pupili. Smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, kosmetyki, transportery, karmy i suplementy diety – to tylko niektóre z artykułów poszukiwanych przez właścicieli i hodowców odwiedzających wydarzenie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godz. 10:00 – 18:00 oraz w niedzielę w godz. 9:00 – 17:00. Bilety od 25 zł.

Miejska Dżungla Lublin

Podczas ZOOPARKU w Targach Lublin odbędzie się również Miejska Dżungla, podczas której będzie można nabyć wiele roślin różnego rodzaju. Nie zabraknie też wielu kolekcjonerskich pozycji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments