Cykl otwartych spacerów z Przewodniczkami i Przewodnikami Inspiracji to nowa miejska propozycja spędzania wolnego czasu dla turystów oraz mieszkanek i mieszkańców Lublina. W każdym miesiącu zaplanowano jeden bezpłatny spacer, a pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą niedzielę (18 lutego).

– Pozytywny odbiór styczniowego spaceru śladem lubelskich placów skłonił nas do uruchomienia bezpłatnego cyklu „Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji”. To propozycja zarówno dla turystów, jak i samych mieszkanek i mieszkańców, którzy chcieliby poznać nowe, nieoczywiste fakty o Lublinie. W naszym mieście nadal jest wiele mało znanych, a niezwykle interesujących miejsc i historii wartych odkrycia. Jestem pewna, że Przewodniczki i Przewodnicy Inspiracji w ciekawy i niebanalny sposób opowiedzą o tym mniej znanym Lublinie oraz poprowadzą nas przez jego wyjątkowe zakątki, znajdujące się poza utartymi szlakami turystycznymi – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

„Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji” to nowy cykl spacerów tematycznych dla turystów oraz mieszkanek i mieszkańców Lublina, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat miasta. W każdym miesiącu odbędzie się jeden niedzielny spacer o charakterze otwartym i bezpłatnym, który będzie dotyczył innego zagadnienia z historii i życia Lublina. Uczestniczkami i uczestnikami wydarzeń mogą być osoby w każdym wieku, a tematy przewodnie poszczególnych spotkań zostały opracowane tak, by wykraczały poza wszystkim znane szlaki i opowieści o Lublinie.

Pierwszy z zaplanowanych spacerów „Zakochany Lublin” odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 lutego) i poprowadzi go Przewodniczka Inspiracji Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk. Zbiórka uczestników wyznaczona jest przed kamienicą Konopniców (Rynek 12) o godz. 11.00.

Celem cyklu spacerów „Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji” jest poszerzenie wiedzy turystów oraz mieszkanek i mieszkańców na temat Lublina i jego historii, a także promocja niezwykle szerokiej oferty Przewodniczek i Przewodników Inspiracji, którzy zostali wyróżnieni tym tytułem przez Miasto Lublin.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments