Przed nami kolejny weekend w Lublinie. Będzie on obfitował w liczne i bardzo różnorodne atrakcje takie jak występy improwizowane, wystawy, targi i pokazy zwierząt. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (13 stycznia) do niedzieli (15 stycznia).

Poławiacze Pereł w Qulturalnej

W piątek (15 stycznia) w Qulturalnej w Lublinie wystąpią Poławiacze Pereł. Początek improwizowanego spektaklu o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny. Artyści po wydarzeniu zbierają „do kapelusza”.

Oprowadzanie w Galerii Labirynt

Piosenka o mojej rodzinie – Magdalena Szubielska, Malina Bułtowicz, Radosław Bułtowicz to tytył wystawy, której wernisaż zaplanowano na piątek (13 stycznia) na godzinę 18:00 w Galerii Labirynt. Wystawa ukazuje sposób w jaki osoba ze spectrum autyzmu doświadcza świata.

Wystawę można zwiedzić także w sobotę (14 stycznia) o godzinie 17:00 w ramach autorskiego opowiadania. Wstęp jest wolny.

Noc Biologów

W piątek (13 stycznia) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (ul. Konstantynów 1) odbędzie się Noc Biologów. Jest to cykl otwartych dla każdego wykładów, prezentacji i warsztatów, jakie odbędą się w laboratoriach Wydziału Medycznego KUL. Wydarzenie trwać będzie od godziny 10 do 20. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zwierzolublin

W sobotę (14 stycznia) w Galerii Olimp od godziny 12:00 do 18:00 możemy wziąć udział w spotkaniu z podopiecznymi Lubelskiego Schroniska dla Zwierząt. Impreza odbędzie się pod hasłem Zwierzolublin.

Podczas wydarzenia zobaczycie pokazy tresury psów, a także pokazy pracy psów służbowych i obronnych. Przewidziano też liczne atrakcje dla dzieci. Wstęp jest wolny.

Wymienialnia nietrafionych prezentów

W sobotę (14 stycznia) w Fundacji Szpilka przy ul. 3 Maja 22/4 zorganizowana zostanie wymienialnia nietrafionych prezentów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 17:00.

Ważną zasadą wydarzenia jest to, że wymieniamy się, ale nie kupujemy i nie sprzedajemy. Rzeczy muszą być nieuszkodzone i czyste.

Wstęp jest wolny.

Targi ślubne w CSK

W niedzielę (15 stycznia) od godziny 11:00 do 16:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie możemy wziąć udział w Targach Ślubnych. Wstęp jest bezpłatny.

Na wydarzeniu poznamy ofertę garniturów, obrączek, sukien ślubnych, a także fotografów, kamerzystów, DJ i cukierników.

Board Mania

Od soboty (14 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie trwać będzie jedenasta edycja festiwalu Board Mania. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym będziecie mogli zagrać w najnowsze gry, a także wziąć udział w warsztatach.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Program

Wypożyczalnia gier 14 i 15 stycznia – Wyposażona w setki gier planszowych wypożyczalnia gier działa codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry wypożyczamy i gramy na miejscu w foyer Sali Operowej.

Turnieje 14 i 15 stycznia – W weekendy odbywać się będą turnieje w wybrane gry. O tytułach turniejowych oraz nagrodach będziemy informować na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku.

Strefa „Board Mania Junior”, 14 i 15 stycznia – Dodatkowa wypożyczalnia gier wyposażona wyłącznie w „lżejsze” tytuły przeznaczone dla rodzin i dzieci. Główny trzon biblioteki stanowić będą gry wydawnictw Hasbro Gaming i Alexander Toys, ale znajdą się w niej również inne, mniej wymagające tytuły oraz gry imprezowe.

Warsztaty dla najmłodszych „Moja pierwsza planszówka” 15 stycznia (od godziny 14:00 do 17:00) – W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane proste tytuły rodzinne od wydawnictw, odbędzie się mini turniej przeznaczony wyłącznie dla dzieci oraz konkurs rysunkowy z nagrodami.

Weekendowe sesje RPG, 14 i 15 stycznia – Podczas tej edycji festiwalu po raz pierwszy pojawią się gry RPG.

Stoisko sprzedażowe „Gra na Czas”, 14 i 15 stycznia – „Gra na czas” to lubelski sklep internetowy z grami planszowymi. Będzie można zakupić nowe gry, a nawet zamówić interesujące tytuły z dostawą do domu.

Lubelskie morsy

W niedzielę (15 stycznia) na plaży na Marinie nad Zalewem Zemborzyckim będą kąpać się fani zimnych kąpieli z Lubelskiego Klubu Morsów. W oba dni możecie ich tam spotkać o godzinie 12:00.

Martwa natura Jerzego Zyśko

Przez cały weekend w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Peowiaków 12) można oglądać nową wystawę „Martwa natura” – Jerzy Zyśko. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Centrum Kultury.

Jerzy Zyśko to malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Ponadto jest autorem tekstów poetyckich i prozy. Urodził się w Lublinie w 1963 roku, gdzie mieszka i tworzy. Dyplom w pracowni prof. Józefa Hałasa otrzymał w 1990 roku. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2005 i 2006.

Lumina Park

Lumina Park wrócił do Lublina w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest od piątku do niedzieli (13-15 stycznia). Wstęp od godziny 16:00.

Beksiński w Lublinie

Na wystawie „Beksiński w Lublinie” w CSK zaprezentowanych zostało 50 obrazów, ale też fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, która zabiera nas w klimatyczną podróż ukazującą przekrój jego twórczości. Wystawa otwarta będzie przez cały weekend. Bilety do nabycia w kasie CSK.

Fot. Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments