Weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle interesująco. Będą zarówno koncerty i spektakle dla najmłodszych odbiorców kultury, jak i dla tych starszych. Sprawdźcie, na co warto się wybrać w weekend (5-7 marca).

Teatr Muzyczny w Lublinie

W sobotę (6 marca) o godzinie 18 i w niedzielę (7 marca) o godzinie 17 odbędzie się spektakl muzyczny Trzy razy Piaf opowiedziany piosenkami Edith Piaf w reżyserii znanego aktora Artura Barcisia.

Spektakl będzie grany przy zapełnieniu widowni w 50 procentach. Każdy z uczestników ma obowiązek zasłaniać usta i nos maseczką ochronną, a także dezynfekcji dłoni przed wejściem na salę. Bilety dostaniecie w cenie 80 zł i 90 zł.

Urodziny Vivo! Lublin

W piątek (5 marca) i w sobotę (6 marca) na mieszkańców czekają atrakcje w VIVO! Lublin, które świętować będzie kolejne urodziny. Centrum handlowe przygotowało dla swoich klientów niecodzienne atrakcje kulinarne, a wśród nich m.in.: Urodzinową Wystawę Pełną Słodyczy oraz transmisje online na Facebooku.

Podczas transmisji jeden z najpopularniejszych restauratorów w naszym kraju, Mateusz Gessler, na oczach internautów przygotuje oryginalne słodkości. Swój filmik tutorialowy, wykonany na terenie obiektu, zaprezentuje również gwiazda TikToka – Daniel Xantos, którego profil obserwuje niemal 4 mln fanów.

Świętowanie urodzin VIVO! Lublin podzielone będzie na kilka wydarzeń. Bezpośrednio na terenie centrum handlowego pojawi się Urodzinowa Wystawa Pełna Słodyczy, podczas której będzie można zrobić sobie smakowite selfie w towarzystwie wielkoformatowych eksponatów i przede wszystkim poznać historię produkcji soczystych galaretek, słodkich pralinek, pączków czy francuskich makaroników. Ekspozycję zwiedzić będzie można do 20 marca.

Wielkopostne śpiewanie u Dominikanów

Dominikanie zapraszają na kolejny koncert z cyklu Wielkopostne Śpiewanie. W sobotę (6 marca) o godzinie 19 w Bazylice wystąpi Symcha Keller z zespołem. Autorzy prezentowanej muzyki pochodzą z kręgu twórców chasydzkich, który jest najbardziej mistycznym i ekstatycznym odłamem judaizmu. Pełne tajemnicy pieśni zabrzmią na nowo w Lublinie, który w XIX wieku był uznawany za centrum chasydyzmu.

W koncercie będzie można uczestniczyć również za pośrednictwem transmisji na żywo o godzinie 19:00. Link znajdziecie tutaj

Otwarcie Muzeum Narodowego

Muzeum Narodowe zaprasza w swoje świeżo wyremontowane progi. Zwiedzać je można od 6 marca w godz. 10-17. Szczególnie warte uwagi są ikony i obrazy cerkiewne ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie. Możecie je zobaczyć w nowej Galerii Malarstwa Cerkiewnego. Ukazuje ona specyfikę sztuki cerkiewnej Lubelszczyzny i wielokulturowy charakter regionu.

Dla dzieci w Galerii Labirynt

„Sobota w Labiryncie” to zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W sobotę (6 marca) o godzinie 13:00 odbędą się warsztaty dotyczące koloru w sztuce. Uczestnicy poznają różne odmiany różowego i stworzą własne dzieło za pomocą wielu odcieni tego samego koloru. Obowiązują zapisy.

Oprowadzanie po wystawie

Dostępna jest również wystawa Powiększenie 2. Na wystawie zostaną omówione ceramiczne rzeźby-szczury Moniki Zadurskiej-Bielak. Obowiązują zapisy. Oprowadzanie po wystawie Powiększenie 2 odbędzie się w Galerii Labirynt w Plazie na ul. Lipowej 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia).

Premiera w Teatrze Andersena

Wilk i trzy świnki – to nowy spektakl Teatru Andersena, który najmłodsza widownia będzie mogła zobaczyć już w najbliższy weekend (6-7 marca). Spektakl jest atrakcyjny zarówno dla dla tych najmłodszych widzów, jak i dla dorosłej publiczności. Wykorzystano w nim między innymi lalki w klasycznej formie. Bilety możecie nabyć w kasie teatru.

Cleo w CSK

W sobotę (6 marca) w Centrum Spotkania Kultur wystąpi Cleo. Wokalistka do Lublina przyjedzie z rodzinnym koncertem, który skierowany jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Początek wydarzenia o godzinie 17 i 20:30.

Bilety możecie kupić w cenie 109 zł. Rezerwacji grupowych można dokonać pod nr telefonu: 730 860 610 lub 81 44 15 632. Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Każdy z uczestnik ma obowiązek zasłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk.

Jarmark na Lubartowskiej

W każdą sobotę marca w godzinach 7.30-13.00 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbywa się Jarmark Lubelski. Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty. Jarmark Lubelski skupia społeczność ponad 60 wystawców, w tym rolników i rękodzielników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments