Przed nami czwarta edycja Weekendu z Florystyką. Tegoroczne wydarzenia odbywać się będą w sobotę (11 czerwca), a także w niedzielę (12 czerwca) na placu Teatralnym, jak i w budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 8.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, rzemiosła i sztuk wizualnych. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych technikami układania kwiatów i aranżacją przestrzeni.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji to drugie życie roślin, odnoszące się do nurtu zero waste i upcyklingu. Wydarzenie ma za zadanie promowanie idei związanych z ponownym wykorzystaniem materiałów odpadowych i nadawaniem im nowej wartości.

Główną atrakcją tegorocznego Weekendu z Florystyką będzie wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy i absolwentów kierunku florystyka, a także studentów Architektury Krajobrazu KUL. Weekend z Florystyką to także pokazy Mistrzów Florystyki, w trakcie których na oczach widzów powstaną niezwykłe florystyczne aranżacje.

Planowane są również warsztaty florystyczne dla amatorów działań kreatywnych oraz konkursy. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Festiwal tworzony jest we współpracy ze Szkołą Policealną Pracowników Służb Społecznych, Architekturą Krajobrazu KUL oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments