Lubelska artystka Agnieszka Wójtowicz zaprasza w niedzielę (8 grudnia) do winiarni z restauracją „Manifest Wino”, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy „Kolizje” podsumowującej 15 lat pracy twórczej artystki. Wystawę możemy oglądać do 5 stycznia. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Jej obrazy oparte są na geometrycznym tle z czarnego kwadratu, w które wpisane zostają białe kreski wykonane korektorem. Korektor przeznaczony do wymazywania, tuszowania wcześniej błędnie napisanych wyrazów w jej malarstwie jest kreską pierwszą, pełnokrwistą, spodziewaną i zaplanowaną. Linie wykonane korektorem tworzą ruchomy obraz ściśle do siebie przylegających białych linii.

Technika w „Kolizjach” jest bardzo widoczna, pisanie kresek na czarnym płótnie jest informacją, treścią, językiem, który każdy z nas może czytać według własnej wyobraźni. Okrągły stempel pocztowy z datą urodzenia i miejscem, w którym tworzy artystka, pojawia się na obrazach niczym podpis, symbol obecności.

– Moja twórczość wkracza w obszary Miasta, jego aspektów formalnych, postrzegania intuicyjnego i emocjonalnego. Utrwalam, rejestruję i dokumentuję, nadając charakter miejsca, przedmiotu poprzez osobistą, wrażeniową interpretację zaobserwowanej sytuacji malarskiej. Rzadko pozwalając sobie na wymowną Ciszę – mówi artystka, Agnieszka Wójtowicz.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia, o godz. 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław Sieraczkiewicz

Zapowiada się kulturalnie godne zakończenie roku 2019.