Wernisaż wystawy w Galerii Witryna. Akwarele Bartłomieja Michałowskiego

0
1029

Akwarela, znana od starożytności, stosowana w średniowieczu do iluminacji ksiąg, zyskała popularność jako samodzielna technika w XVII wieku – to właśnie tą techniką namalowane obrazy autorstwa Bartłomieja Michałowskiego zobaczymy na wyjątkowej wystawie w Lublinie. Wernisaż odbędzie się w czwartek (13 czerwca) o godz. 18 w Galerii Witryna.

Na wystawie zobaczymy pięćdziesiąt obrazów. Przedstawione akwarele powstały w tym roku i tematycznie obejmują szeroki zakres od pejzażu Lubelszczyzny, poprzez Roztocze, do francuskiej Prowansji. Prace artysty wyróżnia przede wszystkim niezwykła lekkość, budowanie przestrzeni i planów oraz czystość stosowanych kolorów. W swojej twórczości Michałowski realizuje tematykę od pejzażu – zarówno polskiego, jak i francuskiego, poprzez architekturę swoich ukochanych miast i miejscowości: Lublina Kazimierza, Drohobycza, Antibes jak i Saint-Paul de Vence.

Bartłomiej Michałowski to artysta urodzony i mieszkający w Lublinie. Jest jednym z członków Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa – Okręg Warszawski. Jest współzałożycielem „Kazimierskiej Konfraterni Sztuki” oraz Stowarzyszenia „Festiwal Brunona Schulza”. Był uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments