W kilku powiatowych szpitalach nie ma już wolnych łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Miejsc brakowało już też w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. Dlatego też decyzją wojewody od dziś jest tam dostępnych kolejnych 28 łóżek.

Trzeci moduł szpitala (28 łóżek) został uruchomiony w środę (17 marca). Został on zapełniony w niespełna tydzień. Do środy (24 marca) przebywało już tam 79 pacjentów na oddziale wewnętrznym covidowym i 4 na oddziale respiratorowym. Wzrost pacjentów w Targach Lublin spowodował więc, że zostało tam jedynie 5 wolnych miejsc na oddziale ogólnym i zaledwie 6 na tym z respiratorami.

– W szpitalu tymczasowym jest 79 pacjentów na oddziale wewnętrznym i 5 na oddziale respiratorowym (stan na 26 marca, godz. 7:00) – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

W środę (24 marca) wojewoda lubelski wydał polecenie o zwiększeniu liczby łóżek w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. Od piątku (26 marca) do odwołania jest tam więc o kolejne 28 łóżek więcej, czyli miejsc dostępnych przygotowano już 122. 28 nowych łóżek to 4 moduł szpitala tymczasowego. Polecenie wojewody ma związek ze znaczną dynamiką zachorowań w kraju, w tym w województwie lubelskim.

Lubelskie szpitale

Więcej łóżek jest nie tylko w szpitalu tymczasowym, ale i w innych placówkach medycznych w naszym regionie. Obecnie (stan na 26 marca, godz. 9:00) wszystkich łóżek mamy już 1956, przy czym 1390 jest zajętych. Wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 pozostaje więc 566. Dwa dni wcześniej, czyli w środę (24 marca) łóżek było zaledwie 1747. Hospitalizowanych było wtedy 1300 osób.

W piątek (26 marca) w naszym regionie zwiększyła się również liczba respiratorów. Wszystkich dostępnych jest już 219, przy czym 120 jest zajętych.

Nieco później, bo w okolicach poniedziałku (29 marca) nowe łóżka pojawią się również w szpitalu w Parczewie. Początkowo miały powstać one na bazie oddziału ginekologiczno-położniczego, ale po analizie zapotrzebowania na ten oddział stwierdzono, że utworzone zostaną na oddziale rehabilitacji. Będzie tam 10 łóżek zakaźnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments