Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zarejestrowała już swój sztab w Lublinie, a oznacza to, że mimo pandemii organizatorzy podejmą się organizacji wydarzeń i tradycyjnej zbiórki, by zebrać fundusze na potrzebny sprzęt dla szpitali.

Sztab WOŚP będzie miał siedzibę na torze Cartmax w Galerii Olimp. W okresie pandemii, gdy w szpitalach brakuje niezbędnego sprzętu, zbiórka ma szczególne znaczenie.

– Dostałam informację z WOŚP, że nasz wniosek na utworzenie sztabu został zaakceptowany. Dzięki uprzejmości Szymona Jasińskiego na torze kartingowym będziemy mogli wydawać puszki wolontariuszom i jeżeli będzie taka możliwość to właśnie tam będziemy tworzyć tegoroczną imprezę – wyjaśnia Natalia Rogala ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie. – Mamy oczywiście w planie grać na terenie całego miasta, ale jak wiemy przez pandemię jest to bardzo utrudnione – dodaje.

Co będzie z tradycyjną uliczną zbiórką? – Mamy wielką nadzieję, że kwestę uda się zorganizować. Nie rezygnujemy również z tego, co już od kilku lat się odbywa, czyli z możliwości wrzucenia do puszki online. Na razie rejestrujemy naszych wolontariuszy – podkreśla Rogala. Organizatorka tłumaczy również, że szkolenia, które muszą oni przejść zanim otrzymają puszki, odbędą się również w formie online.

Organizatorzy tegorocznej edycji wydarzenia nie zdradzają jednak jeszcze szczegółów imprezy. – Musimy mieć jeszcze trochę czasu na dopracowanie naszych pomysłów, tak aby odbyły się one zgodnie z rządowymi wytycznymi. Nie chcemy narażać wolontariuszy – podkreśla Natalia Rogala.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments