Uczestnicy wyruszą w niedzielę (16 czerwca) z placu Litewskiego i przejadą razem z rolkarzami nad Zalew Zemborzycki. Lubelscy rowerzyści wezmą udział w finale Rowerowej Wiosny, której zwieńczeniem będzie wielki Ekopiknik Rodzinny. Początek przejazdu o godzinie 11.

Rowerzyści wraz z rolkarzami przejadą ulicą Narutowicza, następnie przez Most 700-lecia, Rondo Sportowców i ulicę Diamentową, Nałkowskich do ulicy Żeglarskiej, a rajd zakończą pod scenę Słonecznego Wrotkowa. Przejazd skierowany jest do wszystkich, a nadzorować go będzie policja, która zadba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Podczas Ekopikniku Rodzinnego zostaną ogłoszone wyniki „Rowerowej Wiosny”. Najbardziej aktywne szkoły i klasy zostaną docenione nagrodami głównymi, które są w postaci parkingu rowerowego dla szkół. Poza częścią oficjalną na uczestników czeka malowanie twarzy, stoiska informacyjne oraz bogaty program artystyczny.

„Rowerowa Wiosna” to obecnie największa kampania w Lublinie, której celem jest docieranie do szkół i promowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego. W zeszłym roku w akcji wzięło udział około sześciu tysięcy lubelskich uczniów. W tym roku do projektu zgłosiło się ponad piętnaście tysięcy osób z siedmiuset klas, z czterdziestu jeden szkół podstawowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments