Od piątku (2 lipca) do soboty (3 lipca) w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego trwać będzie 14. edycja Wielokulturowego Lublina. Na scenie wystąpi między innymi Kapela ze Wsi Warszawa i zespół Dagadana.

Pierwszego dnia, w piątek (2 lipca) o godzinie 20:30 wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa. Jest to istniejąca od 1997 roku grupa, która łączy muzykę tradycyjną z awangardową aranżacją. Podczas ich koncertów odwołania do ludowej techniki śpiewu i instrumentarium mieszają się ze współczesnym brzmieniem i nowoczesną techniką muzyczną. Byli nominowani do Grammy.

W ramach festiwalu Wielokulturowy Lublin zaprezentują przygotowany specjalnie na tę okazję program, do którego zaprosili gości Michała Rudasia, Piotra Malca i Miguela Czachowskiego.

Sama Kapela wystąpi w składzie Magdalena Sobczak (cymbały, śpiew), Sylwia Świątkowska (skrzypce, fidel płocka, suka biłgorajska, śpiew), Ewa Wałecka (skrzypce, śpiew), Piotr Gliński (baraban, perkusjonalia), Paweł Mazurczak (kontrabas), Maciej Szajkowski (bębny obręczowe, perkusjonalia) i Miłosz Gawryłkiewicz (trąbka).

Natomiast w sobotę (3 lipca) na scenie zobaczymy zespół Dagadana. Początek wydarzenia o godzinie 20:30. Dagadana już od ponad 13 lat łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki, jak i world music. Tam, gdzie dociera, a jak dotąd jest to 25 krajów, przekracza granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Dagadana pozostaje jednocześnie ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

Zespół wystąpi w składzie Daga Gregorowicz (wokal, elektronika), Dana Vynnytska (wokal, piano), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal) i Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Limit miejsc jest ograniczona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments