W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusa ksiądz arcybiskup metropolita lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od uczestnictwa w mszy świętej. Dyspensa będzie obowiązywała od niedzieli (18 października) aż do odwołania.

W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych arcybiskup metropolita lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w mszy świętej w niedziele i święta. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy świętej nie jest grzechem.

Korzystających z dyspensy arcybiskup zachęca do wzajemnej troski o siebie i przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęca również, aby osoby korzystające z dyspensy modliły się w domu poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

Przypominamy, że od soboty (17 października) w uroczystościach religijnych może być maksymalnie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Nadal obowiązuje również obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i dystansu społecznego. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano blisko 9700 nowych zakażeń.

Więcej o obostrzeniach przeczytasz tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments