Przed nami kolejny weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (24 marca) do niedzieli (26 marca).

Festiwal azjatycki

W weekend w Targach Lublin (sobota godz. 12-20, niedziela 12-18) odbędzie się Festiwal Azjatycki. Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? W Lublinie zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli.

Festiwal Kawy, Czekolady i Słodyczy

W weekend w Targach Lublin (sobota godz. 12-20, niedziela 12-18) odbędzie się Festiwal Kawy, Czekolady i Słodyczy. Na odwiedzających kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie jak i palarnie z Polski i zagranicy! Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Nie zabraknie też stoisk, na których znajdziecie różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki.

Kiermasz wielkanocny

W sobotę warto wziąć udział w Społecznym Kiermaszu Wielkanocnym. Wydarzenie będzie okazją do wzajemnych spotkań, zakupu niepowtarzalnego rękodzieła i wsparcia działalności plastycznej seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Kiermasz odbędzie się w godz. 10.00-16.00 w galerii handlowej „Olimp”.

Godzina dla Ziemi

Jak co roku, CSK przyłącza się do akcji WWF „Godzina dla Ziemi”. Już w najbliższą sobotę, 25 marca, w godz. 20:30-21:30 zostaną wygaszone światła na pl. Teatralnym.

W ramach akcji, na godzinę zostaną wyłączone również iluminacje placu Litewskiego, Wieży Trynitarskiej, Archikatedry Lubelskiej, Bramy Krakowskiej, Trybunału Koronnego i Centrum Spotkania Kultur oraz wybranych budynków lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W inicjatywę włączyły się także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które planują zgasić oświetlenie części zarządzanych przez siebie obiektów.

Lady Pank w CSK

W piątek o godz. 19 w CSK wystąpi zespół Lady Pank. Do kultowej serii MTV Unplugged dołączył Lady Pank. Niezwykłe aranżacje przebojów „bez prądu” usłyszymy nie tylko na nadchodzącej płycie, ale także podczas jedynych w swoim rodzaju koncertów „MTV Unplugged” w 2023 roku. Bilety od 210 zł.

Metallica&Symphony

W sobotę o godz. 19 w CSK odbędzie się koncert Scream Inc. To zespół, którego nie trzeba przedstawiać polskiej publiczności. Grupa, która zyskała międzynarodowe uznanie jako najlepszy Tribute Band zespołu Metallica, powraca z koncertami ze specjalnym udziałem orkiestry symfonicznej z Odessy pod batutą Vitalija Kovalchuka. Bilety w cenie od 120 zł

W kinie w Lublinie

W piątek i sobotę o godz. 19 i niedzielę o godz. 18 w Kinie CSK zobaczymy film pt. Holy Spider. „Holy Spider” to mistrzowski true crime o kobiecie, która z narażeniem życia docieka prawdy, rzucając wyzwanie patriarchalnej zmowie. Ebrahimi zagrała dziennikarkę tropiącą seryjnego zabójcę pracownic seksualnych w świętym irańskim mieście Meszhed (zbrodnie w Meszhedzie wydarzyły się naprawdę – zginęło szesnaście kobiet). Bilety w cenie 12/15 żł

Spacer z psami

Wolontariusze i podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zapraszają mieszkańców na wspólny spacer ulicami Starego Miasta. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (26 marca) w godzinach 12.00-14.00.

Wyprzedaż garażowa w Lublinie

Parking Targu Pod Zamkiem na błoniach zamkowych w niedzielę w godz. 6-14 ponownie zmieni się w targowisko różności. Książki, meble, sprzęty, narzędzia… Co jeszcze kryje się w Twoim garażu? Wszystkie zbędne przedmioty wystawisz na sprzedaż w trakcie odbywającej się cyklicznie wyprzedaży.

Wieczór z muzyką

Po zorganizowanych w zeszłym roku wydarzeniach okołopoetyckich – w tym festiwalu Lubelska Scena Poetycka – fundacja Heuresis powraca z projektem „Z frazą”. W ramach projektu odbędą się trzy slamy, trzydniowy festiwal poetycki, spotkania autorskie z autorkami i autorami oraz inne wydarzenia obok, przy i wokół literatury. Pierwsze wydarzenie „Z frazą” odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 20 w Qulturalnej przy ulicy Grodzkiej 26. Razem z zespołem Pojazzja przygotowano wieczór pełen dźwięków i słów.

Otwarcie wystawy w Galerii Labirynt

Daniil Revkovskiy i Andriy Rachinskiy od 2020 r. pracują nad monumentalnym projektem „Muzeum Cywilizacji Człowieka”. Artyści zakładają, że koniec cywilizacji jest nieunikniony, dlatego też projektują dla przyszłych archeologów Muzeum. „Step Myszek Miki” to trzecia realizacja w ramach „Muzeum Cywilizacji Człowieka”. W pracy tej artyści badają historię bitew pancernych. Z ich badań wynika, że Ukraina jest krajem, na którego terenie odbyła się największa liczba takich bitew w historii świata. Otwarcie wystawy w piątek o godz. 19 w Galerii Labirynt. W dniu otwarcia o godz. 20 odbędzie się spotkanie z artystami poprowadzone przez Ksenię Malykh, kierowniczkę Platformy Badawczej w PinchukArtCentre w Kijowie.

Maratony Teatralne w Gardzienicach

W dniach 24 i 25 marca Kompleks Parkowo-Pałacowy Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaprasza na wieczory teatralne (nazywane Maratonami Teatralnymi). Podczas najbliższych maratonów zostaną zaprezentowane następujące spektakle: Miłość i pogarda, Ifigenia w Aulidzie Eurypidesa, Wesele. Początek wieczoru o godz. 19 na scenie w Pałacu. Więcej informacji o spektaklach znajdą Państwo na stronie: gardzienice.org. Bilety: 50/ 60 zł.

Wystawa w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną „Krajobrazy Wspomnień”, autorstwa Barbary Sosnowskiej Bałdygi. Ekspozycję zorganizowano z okazji 50-lecia pracy twórczej artystki. W przestrzeni Ratusza można obejrzeć 30 zdjęć artystki. Ekspozycja jest efektem wieloletnich obserwacji i fotografowania lubelskiej architektury oraz plenerów Lubelszczyzny. Wśród prezentowanych prac znalazły się także autorskie kompozycje autorki stworzone na podstawie wykonanych fotografii. Wystawę przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Wystawa akwareli

Do 26 marca w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a, Lublin) można oglądać wystawę akwareli pn. „Wartość, która nie przemija – flora w pastelowych grafikach Konstantego Prószyńskiego”. Na wystawie prezentowane są akwarele roślin kwiatowych wykonanych w okresie międzywojennym przez Konstantego Hektora Prószyńskiego (1859-1936) – nauczyciela, botanika i mykologa, badacza flory krajowej oraz inspektora Ogrodu Botanicznego w Wilnie w latach 1919-1936. Wstęp jest bezpłatny.

Zwiedzanie Lublina

Trwa kolejna, czwarta edycja cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem!/Explore Lublin with a Guide!”, w ramach którego mieszkańcy Lublina oraz turyści przybywający do naszego miasta mogą wybrać się na zwiedzanie wraz z przewodnikami zrzeszonymi w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. W sobotę o godz. 13 odbędzie się spacer pn. Opowieści lubeskiego kupca. Wszystkie spacery wyruszają z Centrum Inspiracji Turystycznej na Jezuickiej 1/3. Bilety kupicie tam stacjonarnie lub online przez stronę przewodnik.lublininfo.com.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments