Wizyty w urzędzie skarbowym trzeba umawiać wcześniej na stronie podatki.gov.pl. Wiele spraw możesz jednak załatwić online, między innymi przez serwis e-Urząd Skarbowy. Dzięki temu, że złożysz PIT elektronicznie, szybko otrzymasz zwrot podatku.

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której podatnicy składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Najprościej zrobić to przez internet korzystając z usługi Twój e-PIT lub z systemu e-Deklaracje. Jeżeli złożysz swoje zeznanie w formie elektronicznej szybciej otrzymasz zwrot nadpłaconego podatku, bo urząd skarbowy zrealizuje zwrot w terminie do 45 dni.

Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online poprzez serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i musisz udać się do urzędu skarbowego należy zarezerwować wcześniej wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

– Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach. Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyspieszamy obsługę, tym samym zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów i naszych pracowników. Prosimy o przestrzeganie tych zasad – informuje Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Bez umawiania wizyty dokumenty możesz złożyć w urnie wystawionej w urzędzie (bez potwierdzenia odbioru) lub w punkcie podawczym, gdzie na swojej kopii otrzymasz potwierdzenie. W poszczególnych urzędach skarbowych mogą wystąpić czasowe przerwy w bezpośredniej obsłudze klientów. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na stronach internetowych urzędów.

D uruchomionego 1 lutego e-Urzędu Skarbowego logowano się już ponad 21,3 mln razy. Złożono 25,5 tys. różnych pism, ponad 500 tys. razy wyświetlono szczegóły mandatu. W e-Urzędzie Skarbowym masz dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Możesz zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat, jak i sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy.

E-Urząd Skarbowy jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments