Ostatniej doby na terenie województwa lubelskiego potwierdzono 627 nowych przypadków COVID-19. W naszym regionie zarejestrowano też 6 nowych ognisk koronawirusa.

Wśród nowych ognisk są: Oddział Hematologii i Transplantologii Szpiku COZL, Oddział Neurologii WSzS w Lublinie, Przedszkole Nr 49 w Lublinie, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bełżycach (powiat lubelski), ZOL w miejscowości Tulniki (powiat parczewski) i DPS Krasnobród (powiat zamojski). Na terenie województwa lubelskiego występuje 189 aktywnych ognisk. 51 z nich jest w fazie rozwojowej, 88 w fazie stabilnej, 44 w fazie wygaszania oraz 6 nowych.

Karetki

Wojewoda lubelski zaznaczył, że poprosił o sprawdzenie funkcjonalności szpitali w Lublinie pomiędzy godziną 9 a 10. – Przed żadnym z nich nie było kolejki karetek. Nie ma możliwości nie przyjęcia pacjenta w sytuacji zagrożenia życia. Pacjent jest zabezpieczony w karetce, ale ratowanie życia nie powinno się w niej odbywać – wyjaśnia Lech Sprawka.

W Lublinie mamy 14 karetek wymazowych. 13 z nich jest cywilnych, a jedna Wojska Obrony Terytorialnej. Dodatkowo 3 wymazówki WOT-u funkcjonują na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie i pobierają one wymazy od osób skierowanych do badania przez sanepid.

Na terenie całego województwa są 93 karetki systemowe. 27 z nich jest typu S, czyli jeżdżą one z lekarzem, reszta jest typu P, czyli posiada minimum dwóch ratowników lub pielęgniarki.

Sytuacja epidemiczna

Aktualnie 30082 osób jest poddanych kwarantannie, a 240 objętych nadzorem epidemiologicznym. Liczba zakażonych koronawirusem w kraju wynosi 772 823 osoby, w tym 11 451 zmarło.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments