587 – tyle łóżek znajduje się w szpitalach w województwie lubelskim dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Wolnych jest jednak tylko 20 z nich. Wojewoda lubelski Lech Sprawka zapowiada kolejne łóżka, które jeszcze dziś pojawią się w szpitalach w naszym regionie.

Mamy 578 łóżek II poziomu dla pacjentów z covid-19, u których koronawirus jest główną chorobą, wymagającą leczenia (stan na 13 października na godz. 12:30). Chodzi o 30 łóżek (ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju), 34 łóżka (Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej), 45 łóżek (Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie), 95 łóżek (Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach), 70 łóżek (Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim), 20 łóżek (SPZOZ we Włodawie), 114 łóżek (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej), 69 łóżek (Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie), 40 łóżek (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie), 44 łóżka (Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie) i 17 łóżek (Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie).

– W ramach tych 17 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie i 70 łóżek w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim są łóżka z respiratorami dla dzieci – podkreśla Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

W całym województwie w ramach 578 łóżek jest 68 z respiratorami i 3 łóżka dla dzieci również z respiratorami.

Co się zmieni?

W najbliższych dniach dodatkowe łóżka staną w szpitalu w Parczewie, Szpitalu Powiatowym w Opolu Lubelskim i w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie. – Dodatkowe łóżka w Parczewie pojawią się dzisiaj w nocy, a w dwóch innych placówkach już jutro – dodaje wojewoda.

W kolejnych dniach łóżka będą również w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim.

– Tendencja zakażeń jest rosnąca, więc tych łóżek cały czas ubywa. Musimy się liczyć w najbliższych dniach z tendencją 300-400 zakażeń dziennie – podkreśla Lech Sprawka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments