Spółka Zurad wygrała pierwszy w Polsce przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu segregacji (triażu) i bezpiecznego transportu pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. System składa się z 6 kontenerów, które trafią do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Zaproponowane rozwiązanie umożliwi zmniejszenie ryzyka zarażeniem się koronawirusem poprzez osoby zgłaszające się do szpitala. Chodzi tu między innymi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe.

W kontenerach znajdować się będzie między innymi bramka biometryczna z pomiarem temperatury, system do rozpoznawania i identyfikacji twarzy oraz system do skanowania dokumentów, pomieszczenia izolujące pacjenta z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, systemy komunikacji werbalnej, które mają służyć do komunikacji z pacjentem przebywającym w kontenerze oraz system termowizyjny w podczerwieni – stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.

Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zakażenie.

W wyposażeniu kontenerów jako opcja będzie możliwa instalacja systemu Lamp UVc do dekontaminacji i dezynfekcji pomieszczeń.

Fot. Polska Grupa Zbrojeniowa SA/Facebook

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments