W niedzielę (4 września) Lublin będzie gościł pszczelarzy z całego regionu w ramach Wojewódzkiego Święta Miodu. Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 na Starym Mieście, a wśród atrakcji zaplanowano kiermasz miodu i występy artystyczne.

Przed nami kolejne święto pszczelarzy z województwa lubelskiego. Ich wyroby w postaci miodów, a także świec miodowych i kosmetyków z miodem będziemy mogli nabyć od godziny 9:00 do 19:00 na Starym Mieście w ramach największego w regionie kiermaszu tego produktu.

O godzinie 11:30 w Archikatedrze Lubelskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji pszczelarzy, w której wezmą udział związki pszczelarzy wraz z pocztami sztandarowymi z całego województwa.

Uroczyste otwarcie święta będzie w Trybunale Koronnym o godzinie 13:00. To właśnie tam nagrodzeni zostaną pszczelarze, a także będziemy mogli wysłać okolicznościowego wykładu.

Gdy już zadowolimy nasze kubki smakowe różnego rodzaju wyrobami z miodu, będzie też coś dla ducha. Od godziny 15:00 posłuchamy występów orkiestr i zespołów na rynku Starego Miasta.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Program

Godz. 9:00 – 19:00 – Największy w regionie kiermasz miodu (Stare Miasto w Lublinie)

Godz. 11:30 – Msza św. w intencji pszczelarzy w Archikatedrze Lubelskiej (po mszy przemarsz pszczelarzy do Trybunału Koronnego)

Godz. 13:00 – Część oficjalna: wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń i dyplomów, wykład okolicznościowy (Trybunał Koronny)

Godz. 15:00 – Część artystyczna: występy zespołów i orkiestr (Rynek Starego Miasta)

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments