1543 zakażenia koronawirusa potwierdzono w czwartek (20 stycznia) w województwie lubelskim. Tydzień temu zakażeń było o połowę mniej, bo 748 w regionie, co oznacza, że od wczoraj wzrost zakażeń jest na poziomie blisko 108 procent. Ostatniej doby w całym kraju zakażeń było 32 835.

Lubelskie zajmuje 5 miejsce w skali kraju pod względem dynamiki zachorowań patrząc na układ tygodniowy. – Jesteśmy powyżej średniej krajowej, która wynosi blisko 95 procent – informuje Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Najniższy procent dynamiki zachorowań odnotowano w województwie małopolskim i wynosi on 45,71.

Maksymalną liczbę zakażeń w czwartej fali potwierdzono 11 listopada i było to 2 123 zakażeń. – Jak widać w piątej fali dosyć szybko zbliżamy się do szczytu. W czwartej fali pobiliśmy rekordy jeśli chodzi o zgony, hospitalizacje i zakażenia – przyznaje wojewoda.

Na 100 tysięcy zakażeń dzisiaj województwo lubelskie jest na miejscu 8 i wskaźnik ten wynosi 72,86. W układzie powiatowym najwyższy wskaźnik odnotowano w powiecie świdnickim i wynosi on 131,9 i  w Lublinie 113,9.

Nowy wariant

Obecnie w regionie potwierdzonych jest 21 przypadków omikrona. – Dotyczy to jednak sytuacji sprzed dwóch tygodni, bo procent sekwencjonowania jest dosyć długi, dlatego też tych przypadków jest obecnie na pewno o wiele wiele więcej – uważa Lech Sprawka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments