Stokrotka, Biedronka, Lidl i inne markety spożywcze będą otwarte w najbliższą niedzielę niehandlową w województwie lubelskim i podkarpackim. Jest to związane z napływem uchodźców uciekających do naszego kraju przed wojną na Ukrainie.

Otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe w dwóch przygranicznych województwach ma pomóc w robieniu podstawowych zakupów osobom przybywającym z Ukrainy do Polski. Taka możliwość jest też istotna dla wielu Polaków zaangażowanych w pomoc uchodźcom.

O otwarciu sklepów poinformowała Stokrotka. – Zaangażowanie w organizację wsparcia dla Ukrainy jest wyjątkowe w polskim społeczeństwie. Wiele osób przekazuje potrzebującym zakupione produkty. Chcemy, by zarówno te osoby, jak i osoby przybywające z Ukrainy miały dostęp do niezbędnych artykułów. Dlatego w najbliższą niedzielę otworzymy sklepy w województwach lubelskim i podkarpackim oraz obniżymy ceny wybranych świeżych produktów, takich jak chleby, mięso oraz owoce i warzywa – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Również wszystkie 300 sklepów sieci Biedronka w województwach podkarpackim i lubelskim czynnych będzie w niedzielę, 6 marca.

Lidl zapowiedział, że wybrane sklepy w województwie lubelskim oraz podkarpackim będą czynne także w niedziele niehandlowe. Jak czytamy w komunikacie, otwarcie części placówek ma  „ułatwić dokonywanie zakupów”, m.in. na potrzeby uciekających przed wojną uchodźców. Niektóre produkty mają być objęte promocjami.

Od godz. 10 do 17 będą otwarte także sklepy Aldi. Na klientów czekają też sklepy sieci Auchan. Dodatkowo na parkingach sklepów w Krasnem pod Rzeszowem oraz dwóch sklepów w Lublinie zorganizowane zostały punkty. Uchodźcy będą mogli tu odpocząć oraz otrzymać posiłek i ciepłe napoje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments