W sobotę (5 marca) na placu Zamkowym rozpoczęła się zbiórka darów dla ukraińskiego miasta Włodzimierz Wołyński. Dary można przynosić w sobotę do godziny 16 i w niedzielę (6 marca) w godz. 10-16.

Wolontariusze czekają na dary na parkingu na placu Zamkowym. W akcję zaangażowały się piłkarki ręczne pierwszoligowego MKS Lublin. – Zdecydowałyśmy się pomóc, bo jest to sprawa, która dotyczy wszystkich, również nas. Trzeba pomagać i staramy się to robić, jak możemy – mówi Weronika Janczarek, zawodniczka MKS Lublin.

Lista potrzeb jest naprawdę długa. – Zbieramy praktycznie wszystko, co jest potrzebne, czyli leki, środki higieniczne. Można przynosić wszystko, co może się przydać na front – dodaje Karolina Osowska z MKS Lublin.

Zbiórkę zorganizowała posłanka Marta Wcisło. – To wspólna sprawa Polski, Europy i świata. Wolna Ukraina to bezpieczna Polska. Ukraina sobie sama nie poradzi z reżimem Putina i z agresją Rosji, która jest na ogromną skalę – mówi Marta Wcisło, poseł na sejm RP. – Musimy się włączyć w pomoc przyjmując uchodźców wojennych, ale też zbierając dary, które wyślemy do Ukrainy i na front. Tam brakuje wszystkiego. Sklepy i apteki są puste, a obrona terytorialna broni swoich miejscowości. Nie ma prądu i podstawowych rzeczy potrzebnych do życia – zaznacza.

Włodzimierz Wołyński to miasto, które znajduje się zaledwie 15 km od granicy polsko-ukraińskiej. Do tego miasta uciekają ci, którzy mieszkali w najbardziej zagrożonych rejonach Ukrainy. – Prosimy mieszkańców, aby przynosili oni to, co jest wymienione w liście potrzeb. To co uzbieramy pojedzie do Włodzimierza Wołyńskiego – prosi Marta Wcisło.

1Aktualna lista potrzeb

żele pod prysznic

szampony

maszynki do golenia jednorazowe

pasty do zębów

szczoteczki do zębów

dziecięce chusteczki nawilżane

klapki gumowe

czapki zimowe

rękawiczki ocieplane

balaklawy (kominiarki)

bielizna ocieplana (podkoszulki z długim rękawem i kalesony)

koalicyjki (element pasa oficerskiego)

ochraniacze na kolana

skarpety ciepłe

śpiwory

karimaty

latarki plus baterie

powerbanki

telefony z ładowarkami (używane)

przedłużacze

nożyczki

papier A4

taśma klejąca (żółta, niebieska)

woda (mineralna, słodka)

słodycze

ketchup

majonez

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments