Praca z dziećmi i ich sukcesy to dla mnie prawdziwa duma – podkreśla z zadowoleniem Agnieszka Wiechnik, wokalistka pochodząca z Janowa Lubelskiego. Nam opowiedziała o pracy z dziećmi, sukcesie Ali Tracz i swoim czworonożnym przyjacielu.

Pracujesz z dziećmi. Czym one potrafią Cię zaskoczyć?

– Dzieci są bardzo szczere, wrażliwe, mogę być przy nich w 100 proc. sobą! Czasem zaskakują mnie trudnymi pytaniami, ale staram się zawsze jakoś wybrnąć z sytuacji (śmiech)

Praca z dziećmi to z pewnością duża satysfakcja. Co jeszcze daje Ci ta praca?

– Jak wspomniałam wcześniej, przy dzieciach jestem sobą, czuję się wolna. Jest to ogromna satysfakcja, kiedy obserwujesz rozwój podopiecznych, którzy zdobywają coraz większe sukcesy jednocześnie bawiąc się przy tym. Oprócz sukcesów wokalnych widzę jak nabierają pewności siebie, to jest piękne!

Dzieci bez wątpienia są wymagające, ale też bardzo szczere. Słychać tę szczerość i emocje w muzyce?

– Jak najbardziej słychać. Zawsze przy pracy nad piosenką najpierw musimy zrozumieć tekst. Jeśli dziecko wie o czym jest piosenka, widać prawdziwe emocje, ponieważ chłonie historię całą sobą. Czasami zdarzy się i mi łezkę uronić podczas zajęć, np. w przypadku Lenki Tylus, kiedy pracowałyśmy nad piosenką „Modlitwa Esmeraldy”, którą zaśpiewała z takim przejęciem. Zawsze powtarzam, że bycie na scenie to nie tylko śpiew, ale też gra aktorska. W każdej piosence wcielamy się w kogoś innego.

Twoje uczennice mogły zaprezentować się między innymi w Szansie na Sukces, The Voice of Kids, czy na Eurowizji Junior. 

– Bardzo mnie cieszą te sukcesy, bo to ogromna nagroda dla dziewczyn, a dla mnie wielka duma! Cieszę się, że ciężką pracą spełniają swoje marzenia, bo na te sukcesy pracowały latami, nie przyszły od razu…

Niewątpliwie duży sukces odniosła Ala Tracz, która reprezentowała Polskę. A inni twoi uczniowie?

– Ala zdecydowanie podniosła poprzeczkę i bardzo mnie to cieszy, bo jest inspiracją dla pozostałych, że warto próbować i nie poddawać się przy pierwszych porażkach! Prócz Ali wiele moich wokalistek ma na swoim koncie swoje single i teledyski, pracujemy nad kolejnymi. Mają okazję pracować z najlepszymi producentami w Polsce, którzy pracują z największymi gwiazdami. Piosenki pojawiają się w stacjach radiowych, co bardzo nas cieszy, że przypadły do gustu słuchaczom. Staram się, by moi podopieczni uczyli się pracy w studio z producentami, na planie teledysku z ekipą filmową czy obycia w studiu telewizyjnym. Uczą się udzielać wywiadów, mają na swoim koncie współpracę z wytwórnią muzyczną, udział w wielu programach telewizyjnych.

Widzisz w nich pasję do muzyki?

– Ogromną pasję i miłość do muzyki! Moim zadaniem jest przygotować tych młodych ludzi do życia na scenie, pokonać tremę i dać pozytywnego kopniaka, który rozwinie im skrzydła! Moje śpiewające “człowieki” mają też na swoim koncie wspólne piosenki z takimi gwiazdami jak Michał Wiśniewski, Krzysztof Cugowski, Witold Paszt, Feel, Majka Jeżowska, Wanda Kwietniewska, Marek Piekarczyk i innymi, zapraszam do obejrzenia klipów świątecznych Polscy Artyści Dzieciom „Za chwilę święta” i Polscy Artyści „Betlejemski Cud”. W obu tych utworach śpiewają moi podopieczni.

W prowadzeniu lekcji śpiewu pomaga ci również Twój buldożek, Maniek.

– Tak! Maniek nie opuszcza żadnej lekcji! Dzielnie śpiewa wszystkie ćwiczenia razem z dziećmi (śmiech) Jest tez takim terapeutą i przytulakiem dla najmłodszych (śmiech). Maniek to mój osobisty asystent, pracy się nie boi!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments