Pochodząca z Lublina wokalistka Kapri otrzymała prestiżową nagrodę Hollywood Music in Media Awards. Tym samym znalazła się wśród największych hollywoodzkich kompozytorów, piosenkarzy czy twórców muzyki gier wideo.

Gala wręczenia nagród HMMA 2020 odbyła się 27 stycznia. Ze względu na pandemię COVID-19 wydarzenie zorganizowano w formule online.

– Nominację otrzymałam w październiku w kategorii tekst/autor tekstu. Podczas HMMAs nagradzani są artyści z całego świata, więc moje zwycięstwo bardzo mnie ucieszyło. Byłam nawet trochę zaskoczona, mój producent dużo mniej i od początku wróżył nasze zwycięstwo – wyjaśnia wokalistka.

W kategorii muzyka do serialu najlepszym okazał się Carlos Rafael Rivera, który jest odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do hitu Gambit Królowej. John Legend zgarnął nagrodę za piosenkę „Never Break”, a wybitnym utworem w kategorii gry wideo, ogłoszono piosenkę znaną z League of Legends – „The Baddest”. Wśród pozostałych nagrodzonych znalazły się takie sławy jak Trent Reznor, Atticus Ross, Mary J. Blidge, czy Justin Timberlake. Wśród nominowanych, ale w tym razem bez nagrody, była też Taylor Swift, Shawn Mendes i Sia.

Pochodząca z Lublina Kapri jest autorką tekstów i performerką. Gdy miała 4 lata oznajmiła rodzinie, że zostanie piosenkarką i przeprowadzi się z Lublina do Los Angeles. W czasach liceum grała koncerty solowe oraz występowała z zespołem coverowym. W rodzinnym Lublinie występowała wielokrotnie, między innymi w 2008 roku supportując rockowy zespół The Futureheads. Kapri obecnie mieszka w Kalifornii i pracuje z liczącymi się w branży producentami i artystami.

– Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach dla ścieżek dźwiękowych, piosenek, autorów i dyrektorów muzycznych w filmie, telewizji, grach wideo, reklamach, teledyskach, filmach dokumentalnych i programach specjalnych, a także w 36 kategoriach muzycznych – wyjaśnia Kapri. – Ciekawe jest również to, że pracowałam jako dyrektor artystyczny nad filmem „The Great Artist”, z którego piosenka „Brave” otrzymała nagrodę w kategorii Piosenka Oryginalna – Film krótkometrażowy. Piosenkę stworzyliśmy wspólnie z producentem Anthony’m J. Resta (Elton John, Duran Duran, Zmierzch), inżynierem dźwięku Karyadi Sutedja, a na ścieżce zagrał Bruce Watson (Foreigner) i Butch Walker – podkreśla.

Fot. Materiały prywatne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments