Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć był inny niż wszystkie, pieniądze do puszek w Lublinie zbierało blisko 500 wolontariuszy zarejestrowanych w 6 sztabach.

Przypominamy, że pierwotnie finał WOŚP miał odbyć się 10 stycznia. Jednak ze względu na obostrzenia organizatorzy postanowili przenieść go na 31 stycznia. W tym roku WOŚP grał, zbierając środki na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcych laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jednym z większych sztabów działających w Lublinie był sztab zlokalizowany w Galerii Olimp na torze Cartmax. – Zebraliśmy około 90 tysięcy podczas finału – cieszy się Natalia Rogala, szefowa sztabu.

Dużą kwotę uzbierał również sztab CRH Akademos. – Finał kończymy z wynikiem 67 113, 65 zł. W eSkarbonce uzbieraliśmy 6 261 zł (stan na 1 lutego, godz. 9:30) – mówi Marta Falkowska, szefowa sztabu.

Sztab działał również w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. – Zebraliśmy około 24 tysięcy – informuje Justyna Wysocka, szefowa sztabu.

XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie zebrało ponad 30 tys. zł. – Cały czas jeszcze liczymy pieniądze, trwają też licytacje – informuje Tomasz Szabłowski, szef sztabu.

Społeczna Szkoła Podstawowa im. S. F. Klonowica w Lublinie zebrała około 50 tys. zł. Nie wiemy, ile zebrała Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie tworząca sztab nr 6 w Lublinie.

W tym roku pieniądze zbierał również Uniwersytet Medyczny, który docelowo na WOŚP przekazał 42 053 zł. Uczelnia włączyła się do finału poprzez licytacje online. W akcji wzięły udział władze uczelni, kadra akademicka, organizacje studenckie, koła naukowe, firmy zewnętrzne oraz studenci.

Szczegółowe podsumowanie zbiórki w Lublinie odbędzie się po 8 marca. Łącznie, podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 127 495 626 zł (stan na 1 lutego, godz. 9:30).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments