Siedemnaście spektakli będą mogli obejrzeć widzowie we wrześniu na fontannie multimedialnej na placu Litewskim. Wśród nich nowy pokaz, którego narracja tematycznie związana jest z dorobkiem lubelskich uczelni wyższych.

W związku z obchodami Dnia Solidarności i Wolności, zaprezentowany zostanie dodatkowy pokaz, 31 sierpnia. 18 września to ostatni dzień sezonu pokazów multimedialnych w 2021 roku.

– We wrześniu na fontannie multimedialnej na placu Litewskim widzowie zobaczą kolejną nowość – spektakl, który powstał w ramach współpracy Miasta Lublin z lubelskim środowiskiem akademickim. Oprócz tego, prezentowanych będzie siedem tytułów znanych z poprzednich miesięcy. Wrzesień to ostatni miesiąc pokazów, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców i osób odwiedzających Lublin – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Wrześniowe pokazy na fontannie na placu Litewskim odbywać się będą w piątki i w soboty o godzinie 21.00.

Harmonogram

3 września, piątek – Wydarzenia Kulturalne, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście;

4 września, sobota – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie;

10 września, piątek – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście;

11 września, sobota – Wieniawski IMPRO, Unia Narodów;

17 września, piątek – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie;

18 września, sobota – Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście.

W programie pokazów na najbliższe dni przewidziano również jeden pokaz pozaweekendowy. W związku z obchodami Dnia Solidarności i Wolności, 31 sierpnia (wtorek) o godz. 21.00 widzowie zobaczą spektakle Inspiruje nas Wolność oraz Anioły Lubelskie.

Pokaz Symfonia nauki to symboliczne zaprezentowanie potencjału lubelskiego środowiska naukowego, wkładu lubelskich badań i odkryć w funkcjonowanie i rozwój ludzkości o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz globalnym. Narracja widowiska odwołuje się do ponad 100-letniej tradycji akademickości Lublina nawiązując do osiągnięć z wybranych dziedzin nauki. Prezentacja przedstawia skomplikowane obszary nauki w przystępny dla wszystkich sposób.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments