Wspieramy koncertowo. Oglądaj online i pomagaj

0
390

Roksana Węgiel i zespół Blue Café wystąpią w ramach koncertów organizowanych online na rzecz wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Celem jest uzbieranie kwoty 100 tysięcy złotych, która pozwoli odebrać 10 tysięcy połączeń od dzieci w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

Grupa Ingka (obejmująca m.in. Ingka Centres, w tym SKENDE Shopping oraz IKEA Retail Polska) w ramach wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, zorganizuje dwa wyjątkowe koncerty online na żywo – Roksany Węgiel oraz zespołu Blue Cafe – pod hasłem #WSPIERAJMYSIĘ. Oba koncerty transmitowane będą na profilu SKENDE oraz pozostałych centrów handlowych Grupy Ingka w serwisie społecznościowych Facebook. W czwartek, 14 maja o godzinie 19 rozpocznie się koncert zespołu Blue Café. Dzień później, w piątek, 15 maja o tej samej godzinie, wystąpi Roksana Węgiel.

– Koncert online to świetna okazja, by chociaż na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Ale jednocześnie powinniśmy pamiętać o dzieciach, które mają trudną sytuację rodzinną. Cieszę się, że mogę moim występem wspierać młode osoby i zachęcam wszystkich do wspólnego pomagania. Wierzę, że razem mamy ogromną moc – mówi Roksana Węgiel.

– Zapraszamy wszystkich do wysłuchania naszego koncertu. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ proponujemy słuchaczom spotkanie z naszą muzyką w przestrzeni wirtualnej. Spędźmy ten czas wspólnie i pomóżmy potrzebującym dzieciom! – dodają Dominika Gawęda i Paweł Rurak- Sokal z zespołu Blue Café.

W trakcie koncertów trwać będzie zbiórka środków finansowych na wsparcie telefonu zaufania Fundacji. Widzowie będą zachęcani do dokonywania wpłat na konto organizacji. Każda zebrana złotówka pozwoli na zapewnienie ciągłego funkcjonowania linii pomocowej. Celem jest uzbieranie kwoty 100 000 złotych, która pozwoli odebrać 10 000 połączeń od dzieci w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zapewnia pomoc telefoniczną najmłodszym i nastolatkom w trudnych sytuacjach życiowych, a także dorosłym – rodzicom i profesjonalistom pracującym z dziećmi. Przez ponad 11 lat działania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 konsultanci Fundacji odebrali ponad 1 240 000 telefonów. Każdego dnia podejmują interwencje ratujące zdrowie lub życie dzwoniących. Fundacja prowadzi także Centra Pomocy Dzieciom, które zapewniają najmłodszym kompleksowe wsparcie. Oferta pomocowa jest całkowicie bezpłatna.

– Stan epidemii wprowadził w życie dzieci i młodzieży nagłą i drastyczną zmianę. Z dnia na dzień przestały chodzić do przedszkola czy szkoły, nie widują kolegów i praktycznie nie wychodzą na zewnątrz. Niemal cały czas spędzają w swoich domach, które nie dla wszystkich są bezpieczną i ciepłą przystanią. Ten czas jest szczególnie trudny dla dzieci doświadczających przemocy i złego traktowania. W okresie izolacji podejmujemy rekordową liczbę interwencji w dramatycznych sytuacjach, w których zagrożone jest zdrowie lub życie młodych ludzi – mówi Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments