„Wszyscy na Lublin!” – pod taką nazwą w sobotę (7 listopada) na placu Litewskim odbędzie się kolejny protest mieszkańców w ramach ogólnopolskiego strajku kobiet. Uczestnicy zgromadzą się na placu Litewskim o godzinie 16.

Wezmą transparenty, banery, megafony i wyjdą na ulice. – Nie ustępujemy! Był czas na chwilę odpoczynku, a teraz wszystkie siły na Lublin! To jest wojna! To nie jest tak, że 20 osób zebrało się i zdecyduje teraz co z tą Polską. Potrzebujemy na ulicy Was, zainteresowanych każdym z aspektów przedstawionych w postulatach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ale przede wszystkim kobiet, osób z macicami, którym tak bardzo rząd chce odebrać prawo do decydowania o własnym ciele. NIE DAMY SIĘ! – piszą organizatorzy na wydarzeniu, które od kilku dni możemy śledzić w mediach społecznościowych.

Organizatorzy przypominają również o zachowaniu bezpiecznej odległości 2 metrów od innych uczestników, a także o maseczkach ochronnych i numerze do bliskiej osoby w przypadku zatrzymania przez policję.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
doba
doba
2 lat temu

7 listopada to jest niedziela