Jak będzie wyglądał dzień Wszystkich Świętych w Lublinie w czasie epidemii? Czy nowe obostrzenia pozwolą nam odwiedzać groby bliskich? – te pytania zadaje sobie większość z nas.

– Od początku walki z epidemia prosimy proboszczów lubelskich parafii, aby stosowali się do wszystkich wytycznych sanitarnych. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że odprawianie mszy świętych 1 listopada nie będzie zagrożone – podkreśla ksiądz Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Msze święte odbędą się również na lubelskich cmentarzach. Między innymi na cmentarzu przy ulicy Lipowej w mszy będziemy mogli wziąć udział o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 17.00 (wypominki). Nie jest jednak jeszcze pewna tradycyjna procesja, która miałaby się odbyć po mszy o godzinie 12.

– Modlenie się w ten dzień za wszystkich naszych zmarłych to jest istota naszego chrześcijaństwa – dodaje ks. Adam Jaszcz.

Pewne jest jednak, że na cmentarzu, o ile rząd nie wniesie nowych restrykcji i nie zamknie ich w tym okresie, groby będziemy musieli odwiedzać w maseczkach. Trzeba będzie zachować również dystans społeczny i pamiętać o tym, by nie gromadzić się kupując kwiaty czy znicze.

Przypominamy również, że Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić szczegółowe wytyczne dotyczące wyjazdów mieszkańców do innych miast. Resort uważa, że należy je ograniczyć do minimum, aby nie rozprzestrzeniać koronawirusa po całym kraju. Konkretne zalecenia mają pojawić się za dwa tygodnie.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments