W niedzielę (24 lutego) w Lasach Kozłowieckich w godz. 11-15 odbędzie się dziesięciokilometrowy spacer socjalizacyjny dla psów, które sprawiają swoim właścicielom problemy wychowawcze. Podczas wspólnej trasy będzie można skonsultować się z behawiorystką, a także zrobić sobie mini sesję zdjęciową u profesjonalnego fotografa.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup czy adopcję psa. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka z momentem wprowadzenia zwierzaka do domu spada na nasze barki. Stąd wiele problemów wychowawczych, z którymi właściciele nie zawsze są w stanie sami się uporać: ciągnięcie na smyczy, ucieczki, nierozładowana energia i zbytnia emocjonalność mogą się dać mocno we znaki. Z pomocą przychodzi mała grupka psich miłośników, którzy od dłuższego czasu organizują spacery tematyczne w Lublinie, podczas których następuje socjalizacja psich towarzyszy.

– Inicjatorem akcji jest Szymon Ciurzyński, ja dołączyłam nieco później, a sama jestem właścicielką psa niewidomego, w dodatku z traumą. Mój agresorek bierze udział w spacerach i widać ogromne postępy. Dlatego zachęcam wszystkich opiekunów psów agresywnych, lękowych, lekko chorych, by dołączyli do nas już w najbliższą niedzielę – mówi Dagmara Han, lubelska behawiorystka.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Podobnie jak zdjęcia, które na miejscu wykona profesjonalny fotograf. Organizatorzy postawili na zaledwie kilka, za to niezwykle istotnych reguł, bez których spacer nie dojdzie do skutku. Jednym z najważniejszych jest prowadzenie psów na bezpiecznych smyczach – nie mogą być to linki i rozciągane smycze, tzw. flexi,. Psy muszą mieć ważne szczepienia i być zdrowe, a suczki z cieczką muszą zaczekać do następnej okazji. Ważne jest, by psy nerwowe, które wykazują się agresją miały doczepioną do obroży czy szelek żółtą wstążkę.

Chętni do udziału z spacerze zapisują się pod numerem: 881237172. Wszyscy, którzy spełniają warunki, są mile widziani.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments