Rozmyślania na temat idealnego prezentu ślubnego zaprzątają głowy przyszłych małżonków w niewielkim zazwyczaj stopniu, w porównaniu do ogromu przygotowań do wesela. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, iż wiele par w ogóle się nad tym nie zastanawia.

Dla każdego wymarzonym prezentem ślubnym może być coś zupełnie innego, dlatego warto więc podejść do tematu poważnie i zastanowić się nad swoimi preferencjami dużo wcześniej.

Sprawdziliśmy najpopularniejsze pomysły na wyjątkowy prezent dla Młodej Pary:

1. Pieniądze – prezent standardowy, lecz dający młodym wybór. Podarki w postaci koperty z pewnością ucieszą większość par. Jeżeli chcemy wyróżnić się na tle innych białych kopert, można zrobić ją samemu z ozdobnego papieru i dodać do niej ciekawą kartkę z życzeniami.

2. Pościel, zastawa stołowa, AGD – brzmi trochę za prosto? Być może, ale bardzo wiele osób wie, jak to jest stanąć na nogi po raz pierwszy wspólnie jako młode małżeństwo. Na początku może być im trudno zainwestować w niezbędne sprzęty domowe. Młoda pani domu marzy o komplecie pięknej i dobrej jakości, eleganckiej pościeli. A młody małżonek na pewno ucieszy się z nowego ekspresu do kawy lub mikrofalówki. Oczywiście równie miło byłoby przyjąć rodzinę na obiedzie podanym na serwisie nowej porcelany.

3. Wakacje, podróż poślubna – ekskluzywny weekend w SPA, wakacje w Bieszczadach, tydzień na Krecie, a może czternastodniowy relaks na Seszelach? Wspaniały prezent ślubny prawda? Coraz częściej rodzice Państwa Młodych wybierają tę formę podarunku. Wystarczy zbadać potrzeby i marzenia narzeczonych, wybrać się do biura podróży, a tam zespół profesjonalnych doradców pomoże dopasować odpowiednią ofertę, a także przygotuje elegancki voucher podarunkowy. Dobrym pomysłem jest także zaproszenie gości weselnych do zakupu drobnych bonów wakacyjnych z określonego biura podróży zamiast bukietu kwiatów. W ten sposób Para Młoda zbierze część lub może nawet całość kwoty, jaką będzie mogła wykorzystać na wymarzoną podróż poślubną!

4. Voucher na małe szaleństwo – skok ze spadochronem lub na bungee, przelot paralotnią, szybowcem, nurkowanie wśród raf koralowych Egiptu. Dla miłośników sportów ekstremalnych i par żądnych przygód z pewnością okaże się to bardzo miłą niespodzianką. Istnieje wiele portali pośredniczących w zakupie wspomnianych i podobnych wypraw. Vouchery na tego typu atrakcje zazwyczaj maja ważność do 6 miesięcy – młodzi na pewno znajdą czas, by z niego skorzystać.

5. Mieszkanie – niewątpliwie jeden z prezentów premium (i należący do rzadkości). Pamiętajmy jednak, że taki pomysł należy zawsze omówić z narzeczonymi, ponieważ z pewnością mają swoje preferencje co do lokalizacji, metrażu i innych aspektów w wyborze stałego miejsca zamieszkania. Jakikolwiek wkład finansowy w sprawie mieszkania czy domu to nieoceniona pomoc.

Czy istnieje prezent idealny z okazji ślubu? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb młodego małżeństwa. Wymarzonym prezentem może być zarówno kompletna biblioteczka przepisów babci Jadzi, jak i wspomniane wsparcie w urządzeniu lub kupnie pierwszego własnego gniazdka.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments