Płótno, akwarele i ludzie o zdeformowanych proporcjach. Już w piątek, 28 czerwca, będzie można oglądać wystawę malarstwa Franciszka Maśluszczaka pt. “Coś jeszcze…”. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 18 w Galerii Sztuki Wirydarz.

Franciszek Maśluszczak urodził sie 21 stycznia 1948 roku w Kotlicach – polski artysta malarz, rysownik, grafik. Absolwent Liceum Plastycznego w Zamościu, w 1968 r. Ukończył ASP w Warszawie. Dyplom artysty sztuk pięknych uzyskał w 1974 r. w pracowni grafiki pod kierunkiem prof. Juliana Pałki. Największy wpływ na edukację artysty wywarł prof. Janusz Strzałecki.

Jego malarstwo jest z założenia metaforyczne. Maluje ludzi o zdeformowanych proporcjach, na tle odrealnionego pejzażu. Charakterystyczne postacie z obrazów artysty to liryczne, zagubione, nieśmiałe osoby pełne smutku i swoistego komizmu.

Franciszek Maśluszczak brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego obrazy olejne, grafiki i rysunki znalazły swoje miejsce w zbiorach muzealnych w kraju i kolekcjach prywatnych m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Szczecinie, Muzeum Okręgowe w Zamościu oraz za granicą: Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum Miejskie w Gandawie. Jest autorem ilustracji książek dla dorosłych i dla dzieci. Projektuje okładki, wydawnictwa i plakaty. Jego prace zamieszczane są w różnych tytułach codziennej prasy polskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments