Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wytyczne dla placówek oświatowych, które będą obowiązywały od środy (1 września). Wśród nich jest między innymi dezynfekcja i obowiązek zachowywania dystansu społecznego.

Nowe zalecenia dla szkół zostały przygotowane przez ministerstwo we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Szkoły będą miały obowiązek przed i po zajęciach myć powierzchnie np. ławek, detergentem lub środkiem dezynfekującym. Minimalna odległość między uczniami ma wynosić 1,5 metra.

Zaleca się również częste mycie rąk lub ich dezynfekcję, a także zakładanie maseczki podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa, a także ust. Maseczka jest również obowiązkowa w sytuacjach, gdy nie można zachować dystansu społecznego. Ważnym zaleceniem jest również wietrzenie pomieszczeń przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

W miarę możliwości jedna grupa uczniów ma przebywać w wyznaczonej i stałej sali, a do danej klasy mają być przypisani ci sami nauczyciele, którzy nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

Nowe zalecenia będą obowiązywały od 1 września.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments