Wzory Lublina. Nowa wystawa w CSK

0
328

Wzory Lublina – to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się online w środę (16 grudnia) o godzinie 18 w Cichych Kątach w Centrum Spotkania Kultur. Zobaczymy na niej prace Tomasza Smutka inspirowane detalami Lublina.

Tomasz Smutek jest absolwentem kierunku Architektura Krajobrazu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z Lublinem związany od urodzenia, a jego prace często stanowią promocję miasta. Smutek brał udział w wielu konkursach a jego projekty zdobywały uznanie na licznych wystawach. Zajmuje się on również szeroko pojętym projektowaniem. Archiwizuje interesujące obiekty miejskie utrwalając je na fotografiach i filmach. Od 2020 roku prowadzi własne studio projektowe.

Wystawa prezentuje kolekcję wzorów (patternów), inspirowanych detalami miasta Lublina. Inspiracją do powstania wzorów były detale architektoniczne, sgrafitta, charakterystyczne rozmieszczenie okien bądź kolumn, znanych budynków, posadzki, architektura v-kształtnych wsporników, szyldy sklepowe, dekoracje fasad, kształty dachów, ławek i rzeźb.

Na zdjęciach swoje miejsce znalazły takie obiekty jak budynek Centrum Spotkania Kultur, Biblioteka UMCS, nieistniejące Kino Kosmos, Gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Zamek Lubelski, Wieża Trynitarska, Stołówka Akademicka UMCS, Plac Litewski, Archikatedra Lubelska i kamienice Starego Miasta.

W zamierzeniu opracowane wzory mają stworzyć szansę na oryginalną promocję miasta. Można je wykorzystać na różnego typu produktach – takich jak ubrania (koszulki, bluzy) papiery ozdobne, nadruki na opakowaniach, ale również na produktach promocyjnych miasta Lublina (torby, smycze, koszulki, długopisy, chusty, kubki, filiżanki itp.).

Wzory zostały opracowane w formie monochromatycznych grafik prezentowanych wraz ze zdjęciami obiektów naszego miasta, na podstawie których powstały.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments