Spotkania, warsztaty i prelekcje – to wszystko czekało na uczestników XI Lubelskich Dni Fotografii w Lublinie. Znani fotografowie dzielili się wiedzą i umiejętnościami, doradzali także jak radzić sobie na starcie przygody z fotografią.

Spotkania prowadzili zarówno doświadczeni fotografowie jak i przedstawiciele firm oferujących profesjonalny sprzęt fotograficzny. Na warsztatach Dominika Trojanowskiego i Grzegorza Mencfela uczestnicy mogli sprawdzić możliwości monitorów marki EIZO oraz drukarek EPSON. Prelegenci omówili również wszystkie procesy jakim poddaje się zdjęcie zanim trafi do wydruku. Przemysław Jakubczyk z firmy OLYMPUS przedstawił tajniki malowania światłem oraz efektowne zdjęcia z długim czasem naświetlania. Następnie wszyscy przeszli do studia, by na własnej skórze przekonać się, co można zdziałać przy użyciu aparatu, telefonu komórkowego i i kolorowych świateł. Podczas spotkania wykonano również niecodzienną sesję fotograficzną modelki.

Na warsztatach Aleksandra Szczepańskiego “Magia szlachetnych technik fotograficznych” uczestnicy spotkali się w ciemni, żeby przygotować własne kompozycje negatywowe. Każdy mógł poznać tajniki pracy w ciemni i wywołać swój obraz.

1Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia! Wczytaj zdjęcia.

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments