Z każdym oddechem (recenzja książki)

0
157

To już czwarta powieść z serii „W cieniu podejrzenia”. Tym razem producentka telewizyjna Laurie Moran bada sprawę śmierci bogatej wdowy, która spadła… lub została zrzucona z dachu słynnego muzeum podczas odbywającej się tam dorocznej gali.

Kariera zawodowa Laurie kwitnie. Jej program przyczynia się do wykrywania sprawców niewyjaśnionych zbrodni sprzed lat i do tego szybuje w rankingach oglądalności. Niestety, rozstanie z wcześniejszym prowadzącym show Alexem Buckleyem sprawia, że Laurie musi się zmagać z niechęcią do jego następcy Ryana Nicholsa. I to właśnie on zaproponował temat najnowszego odcinka. Reporterka miałaby zbadać sprawę Virginii Wakeling, którą trzy lata wcześniej znaleziono martwą na śniegu obok gmachu muzeum.

Głównym podejrzanym jest jej znacznie młodszy partner i zarazem osobisty trener Ivan Gray.
Ivan prowadzi modny, cieszący się popularnością klub sportowy „Cios”, założony z dużą pomocą finansową Virginii. Początkowo sceptycznie nastawiona Laurie dzięki kontaktom ojca uzyskuje cenne informacje i odkrywa, że w istocie podejrzanych jest więcej, również w najbliższym otoczeniu ofiary.

Gdy zespół programu „W cieniu podejrzenia” zaczyna stawiać coraz bardziej dociekliwe pytania krewnym Virginii, robi się niebezpiecznie dla kilku świadków… i dla samej Laurie.

Alafair S.Burke, Mary Higgins Clark, Z każdym oddechem, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments