We wtorek (4 sierpnia) około godziny 7 z placu katedralnego wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. W związku z epidemią pielgrzymi na szlak wyruszą w kilku grupach tworząc tym samym sztafetę modlitwy. Jednocześnie w jednym dniu będzie mogło wyruszyć 150 wiernych. Sprawdźcie, jakie zmiany w ruchu nas czekają.

Uczestnicy pielgrzymki wyjdą sprzed katedry i przejdą ul. Królewską, przez deptak i dalej ulicami: Kapucyńską, Narutowicza, Głęboką do al. Kraśnickiej. Przejście pielgrzymów odbędzie się przy czasowym wstrzymaniu ruchu. Wierni pielgrzymkę rozpoczną mszą świętą w archikatedrze lubelskiej o godzinie 6, a po niej wyruszą ulicami Lublina.

Przypominamy, że 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem Soli Deo i będzie nawiązywała do postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia, nie tak jak dotychczas 3 sierpnia. Pielgrzymka będzie również o dzień krótsza niż w latach poprzednich. Pierwszego dnia wierni dojdą do Wilkołaza, a drugiego do Księżomierzy (msza u św. Otylii). 4 sierpnia na szlak wyruszą grupy 1, 2, 3, kolejny dzień to kolejne trzy grupy i tak rotacyjnie do 14 sierpnia.

Fot. Aleksandra Szyszko/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments