32. Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami SANS „Relacje” rozpoczął nabór zgłoszeń dla teatrów, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 marca.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami trwać będzie od 26 do 29 maja. SANS są finałem całorocznego cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, cyklu działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Majowy Przegląd Teatralny SANS Relacje realizowany będzie w Lublinie już po raz 32.

– Z radością zapraszam na tegoroczny SANS, którego tematem przewodnim są Relacje. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o pełne radości spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania – mówi Michał Stanowski, inicjator i koordynator Nieprzetartego Szlaku.

Do udziału w finałowym wydarzeniu Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku zapraszane są grupy teatralne, muzyczne oraz soliści i indywidualni twórcy z niepełnosprawnościami, bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności. Można także zgłosić się w roli obserwatora przeglądu.

Oprócz występów teatralnych w programie SANS przewidziane są imprezy towarzyszące: wystawy plastyczne i fotograficzne, Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”, spotkania integracyjne oraz warsztaty metodyczne. Przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione będą wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawami i konkursami.

Zgłoszenie Spektaklu Teatru – pragnącego występować podczas SANS znajdziecie tutaj

Zgłoszenie Występu Towarzyszącego – realizowanego pomiędzy spektaklami znajdziecie tutaj

Zgłoszenia Obserwatorów – osób chcących wziął udział w imprezie bez prawa występowania znajdziecie tutaj

Wszystkie informacje oraz komplet dokumentów do pobrania znajdują się na stronie www.nieprzetartyszlak.eu.

Fot. Konrad Drobek/ Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments