Zima to dobry czas na zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Niskie temperatury i mniejsze promieniowanie słoneczne zmniejszają ryzyko powstania przebarwień bo zabiegach medycyny estetycznej. Sprawdź, jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać zimą.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który znacznie poprawia wygląd i zdrowie twojej skóry. Przeprowadza się ją za pomocą krótkich impulsów napięcia elektrycznego, które oddziałują na komórki, tkanki. Dzięki tym impulsom następuje zwiększenie przepuszczalności skóry. Po zabiegu skóra staje się zdrowsza, gładsza, jędrniejsza, nawilżona od wewnątrz, wygląda na bardziej wypoczętą, a delikatne zmarszczki znikają.

Usunięcie znamion skórnych

Zmiany skórne to defekty, które często nam przeszkadzają czy psują samopoczucie. Na naszym ciele może pojawiać się wiele różnych zmian. Ich podłoże również może być różnorodne. Znamiona powstają w wyniku urazów, zmian hormonalnych, predyspozycji genetycznych lub wpływu środowiska. Większość z nich nie wymaga usunięcia, jednak niektóre pieprzyki i znamiona mogą być niebezpieczne. Jeśli dermatolog podejmie decyzję, żeby usunąć znamię, mamy do wyboru metodę chirurgiczną lub laserową. Zabieg laserem najlepiej jest przeprowadzić przy niskim nasłonecznieniu, czyli właśnie zimą. Dodatkowo po każdym zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi.

Depilacja laserowa

To jedna z bardziej popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Od pozostałych odróżnia ją fakt, że jest trwała. Zima to idealny czas na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej, ponieważ depilowana skóra nie może być opalona. Dodatkowo dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego.

Peeling chemiczny

Peelingi chemiczne inaczej zwane kwasami to substancje dzięki, którym złuszczamy skórę w celu poprawy jej wyglądu. Pozwalają one szybko usunąć piegi, blizny po trądziku, przebarwienia, czy drobne zmarszczki. Efekty i czas gojenia się zależą od stężenia preparatu złuszczającego i od czasu jego pozostawienia na skórze. Najczęściej naskórek złuszcza się jeszcze kilka dni po wykonaniu zabiegu. Zima to dobry czas na wykonanie peelingu chemicznego, musimy jedynie uważać na silne mrozy, które dodatkowo podrażniają skórę.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, polegający na oczyszczaniu skóry przez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. Pomaga zredukować takie niedoskonałości skóry jak: zaskórniki, prosaki, blizny po trądziku, rozszerzone pory, przebarwienia i zmarszczki. Podobnie jak w przypadku peelingu chemicznego, po zabiegu mikrodermabrazji przez kilka dni należy unikać solarium, słońca i silniejszych kosmetyków. Należy również uważać na silne mrozy, gdyż zaraz po zabiegu nasza skóra jest osłabiona i mało odporna na szczególnie niekomfortowe warunki atmosferyczne.

Więcej o zimowych zabiegach kosmetycznych przeczytacie w Poradniku Zdrowie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments