Zabytkowy trolejbus ZIU-tek wraca na ulice Lublina

0
790
Fot. Materiały organizatora

Znów będziemy mogli przejechać się zabytkowym Ziutkiem. Rusza sezon linii turystycznej. W tym roku będzie kursować zarówno w wakacyjne soboty, jak i niedziele. To nie tylko dobra okazja przemieszczania się zabytkowym trolejbusem po Lublinie, ale również sposób na zwiedzanie z nietypowej perspektywy. Pierwszy przejazd już w sobotę, 6 lipca.

Temat przewodni tegorocznej linii turystycznej będzie nawiązywać do rocznicy 90-lecia komunikacji miejskiej w Lublinie. Linia będzie kursować w lipcu i sierpniu.

Trolejbus będzie odjeżdżał z przystanku Ogród Saski 03 na Al. Racławickich o godzinach 15.00, 16.00 i 17.00. Trasa trolejbusu Ziutek będzie przebiegała przez: Al. Racławickie (Ogród Saski 03) – al. Kraśnicka – Zana – Wileńska – Głęboka – Muzyczna – Stadionowa – Lubelskiego Lipca ’80 – pl. Bychawski – Wolska – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek – Droga Męczenników Majdanka – Wolska – pl. Bychawski – al. Piłsudskiego – Lipowa – Al. Racławickie (Ogród Saski 03).

Wybrana trasa została tak skonstruowana, żeby pasażerowie mieli okazję zobaczyć zabytki i miejsca istotne dla historii Lublina. O obiektach, które będzie można zobaczyć za oknem opowie przewodnik. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków. Historię tych pojazdów przybliżą członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji.

Każdy uczestnik linii turystycznej otrzyma pamiątkową monetę, która powstała specjalnie na potrzeby linii turystycznej, z okazji jubileuszu 90-lecia komunikacji miejskiej w Lublinie.

Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments