W niedzielę (1 maja) gitarzyści z Lublina będą mogli wziąć udział w Gitarowym Rekordzie Guinessa w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się na stadionie żużlowym przy al. Zygmuntowskich 5. Gościem będzie Wojtek Cugowski.

Kilkuset gitarzystów wraz z zespołem złożonym z profesjonalnych muzyków oraz gościem specjalnym, Wojtkiem Cugowskim, wspólnie wykona utwór Jimiego Hendrixa: „Hey Joe”. Wcześniej gitarzyści wspólnie zagrają także kilka innych, równie znanych utworów rockowych.

Wydarzenie odbędzie się pod szyldem dwudziestej edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa, który od lat odbywa się we Wrocławiu. Na telebimie na lubelskim stadionie będzie można oglądać transmisję na żywo z wrocławskiego rynku, gdzie odbędzie się oficjalna próba bicia rekordu. Z kolei na wrocławskiej scenie będzie można zobaczyć wykonanie „Hey Joe” z Lublina.

Aby wziąć udział w imprezie wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania kultowego utworu Jimiego Hendrixa. Dopuszczone będą wszystkie rodzaje gitar: akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe, a także mandoliny, banjo i ukulele. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu.

Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments