W rozbudowywanej Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej przy ul. Jagiełły wykonawca zgłosił zakończenie robót i wkrótce rozpoczną się odbiory. W ramach tej inwestycji powiększono placówkę o dodatkowy, trzykondygnacyjny segment do zajęć lekcyjnych oraz parterowy budynek kuchni i stołówki. Zajęcia lekcyjne w nowych przestrzeniach ruszą wraz z nowym rokiem szkolnym.

– Rozbudowa tej jednej z większych miejskich szkół o dodatkowe moduły – do zajęć lekcyjnych oraz nową część gastronomiczną, to kolejna ważna inwestycja w oświatę. Aktualnie w tej szkole uczy się ponad 650 uczniów, natomiast w nowej części znajdzie się miejsce dla dodatkowych 500 dzieci. Wszyscy uczniowie otrzymają też komfortowo wyposażony nowoczesny blok żywieniowy. To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie w kontekście rozbudowującej się dzielnicy Felin, które właśnie finalizujemy – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nowo wybudowaną infrastrukturę szkolną tworzy trzykondygnacyjny segment przeznaczony do zajęć lekcyjnych w kształcie litery „L”, który powstał po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowa część jest niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację. Powstała nowa część budynku o takiej samej wysokości i gabarytach jak obiekt istniejący – przestronna, jasna i dobrze oświetlona, w dużej części przeszklona. W nowym segmencie znalazło się 16 nowych klasopracowni wraz z zapleczami, częścią administracyjną, pomieszczeniami socjalnymi, łazienkami oraz salami ogólnego przeznaczenia, a także przestronną salą do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny jest dodatkowo podpiwniczony. Tam znalazły się szatnie oraz pomieszczenia techniczne.

Parterowy segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2, z nowoczesną kuchnią oraz stołówką jest przeznaczony dla ponad 180 uczniów. Koncepcja opierała się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Nowy obiekt jest parterowy i na tej kondygnacji znalazły się pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię, a także pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy zlokalizowano pomieszczenia magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Przewidziano również dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie do 1500 posiłków dziennie.

Prace budowlane przy ul. Jagieły kosztowały blisko 18 mln zł. Obecnie w przygotowaniu jest zakup nowych mebli i pomocy dydaktycznych do klasopracowni oraz wyposażenia kuchni i zaplecza.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments