Od rana na ulicach Lublina panują bardzo trudne warunki atmosferyczne. Opóźnienia występują w komunikacji miejskiej, która jak na razie dociera do wszystkich regionów miasta.

– Obecnie komunikacja dociera do wszystkich rejonów miasta i poza granice. Natomiast sytuacja jest na tyle dynamiczna i trudna, że wraz z intensywnymi opadami śniegu mogą występować utrudnienia w przejeździe – informuje Monika Fisz, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Opóźnione są między innymi linie 55 o około 13 min., 158 o 10 min., 150 o 10 min., 155 o 7 min., 26 i 7 o około 7-8 min.

– Z uwagi na trudne warunki drogowe komunikacja miejska jeździ z opóźnieniami. Maksymalne opóźnienie na liniach wynoszą do 30 min. Pasażerowie mogą sobie jednak zweryfikować online na naszej stronie, o której godzinie będzie pojazd na danym przystanku – dodaje Fisz. Aby sprawdzić opóźnienie należy wejść na stronę ZTM Lublin w zakładkę aplikacje.

W odśnieżanie ulic i chodników w Lublinie zaangażowany jest cały sprzęt – ponad 90 specjalistycznych pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki. Zaangażowane są też wszystkie brygady realizujące odśnieżanie ręczne. Ulice są przejezdne, ruch jednak odbywa się wolno. Akcję odśnieżania utrudniają warunki atmosferyczne – stałe opady i silny wiatr, który nawiewa śnieg ponownie na jezdnie i chodniki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments