Nowy rok szkolny warto zacząć tanecznym krokiem. W sobotę (1 września) na specjalnie wybudowanej scenie w Parku Bronowickim wystąpią dwa rewelacyjne zespoły – o godzinie 19 zaprezentuje się zespół Rokiczanka! Później, o godz. 20.30 wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna, której towarzyszyć będą roztańczeni lublinianie.

Rokiczanka to grupa pozytywnie zakręconych pasjonatów polskiej muzyki ludowej, która od ponad 15 lat zajmuje się folklorem. Zespół stanowi swoistą, muzyczną etno-perełkę, której brzmienie od lat wyróżnia się na polskiej scenie folklorystycznej.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to młody zespół nawiązujący do polskiej, przedwojennej sceny muzycznej, zakochany w dawnych melodiach i wykonujący utwory z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran i innych gwiazd przedwojennego kina czy teatru. Grupa kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych.

Cykl koncertów plenerowych „Zatańcz z Lublinem” to okazja do zabawy przy muzyce przedwojennej, w wykonaniu najlepszych zespołów z Lublina, ale też z Polski. Nie musisz umieć dobrze tańczyć. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments