31 marca w parku sensorycznym przy Zawilcowej odbędzie się bieg charytatywny dla dziewięcioletniej Mai Ciesielczuk, która zmaga się w syndromem Kleefstra. Biegowi towarzyszyć będą konkursy i zabawy na świeżym powietrzu. Zapisy trwają.

Maja Ciesielczuk to mała lublinianka, który dzielnie walczy z rzadkim syndromem Kleefstra, czyli chorobą genetyczną opóźniającą rozwój psycho-ruchowy. Dziewczynka zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym, ma zaburzony rozwój mowy, niedoczynność tarczycy, wadę wzroku, cierpi także na zaburzenia snu, a słaba odporność skutkuje częstymi infekcjami. Maja wymaga wielospecjalistycznej rehabilitacji. W związku z wysokimi kosztami leczenia, w niedzielę 31 marca, odbędzie się bieg charytatywny połączony z zabawą na świeżym powietrzu oraz konkursami. Cały dochód zebrany z imprezy przeznaczony będzie na dalsze leczenie dziewczynki.

W programie biegi dorosłych i młodzieży na dystanse 1000 m, 500 m oraz 5 km. Zapisy na biegi dla młodzieży, jak i dla dorosłych będą prowadzone za pośrednictwem serwisu Pokochaj Bieganie w Lublinie. W celu zapisania się na bieg należy założyć indywidualne konto w serwisie zapisów, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy na bieg i uiścić opłatę startową. Minimalna kwota wynosi 20 zł, ale można ją zwiększać w trakcie wypełniania formularza.

PROGRAM

11:00 bieg na dystansie 1000 metrów dla roczników 2004 – 2005

11:20 bieg na dystansie 500 metrów dla roczników 2006 – 2011

12:00 bieg na dystansie 5 km (3 razy pętla 1665 metrów)

TRASA
Trasa biegu zostanie wytyczona alejkami Parku Zawilcowa w Lublinie (ul. Krokusowa) i będzie prowadziła ścieżkami o nawierzchni asfaltowo-ziemnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments