W sobotę (29 stycznia) w 6 lokalizacjach na terenie Lublina odbędzie się kolejna zbiórka elektroodpadów. Są to punkty organizowane w każdą ostatnią sobotę miesiąca przed hipermarketami, ogrodem botanicznym oraz przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu.

Zbiórka elektroodpadów odbędzie się na Chodźki 14 – parking przy CH Auchan, Zana 19 – parking przy CH E. Leclerc, Turystyczna 1 – parking przy CH E. Leclerc, Ogród Botaniczny – parking przy ul. Willowej, Al. Kraśnicka 128 – parking przy markecie Bricoman i Metalurgiczna 13F– parking przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu.

Wszystkie punkty czynne będą w sobotę (29 stycznia) w godzinach 9.00 – 14.00. W celu zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze punktów i zapewnienia ciągłości świadczenia usług, zostanie ograniczony kontakt osobisty z pracownikami. Pracownicy obsługi punktów zbierania będą tylko nadzorować przekazanie elektroodpadów, natomiast do obowiązków osób przekazujących elektroodpady będzie należało ich włożenie do kontenera.

Od poniedziałku do soboty mieszkańcy Lublina mają również możliwość oddawania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w punkcie przy ul. Metalurgicznej 13F (parking przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu), który dostępny jest dla mieszkańców chcących oddać elektroodpady od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 20.00. Przypominamy również o braku możliwości oddawania elektroodpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), który od stycznia mieści się przy ul. Metalurgicznej 13 k.

Małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można ponadto wrzucić do specjalistycznych, oznakowanych pojemników ustawionych w 9 lokalizacjach. Są to:

ul. Zana 19 – trawnik po lewej stronie od głównego wejścia do Centrum Handlowego E. Leclerc od strony ulicy Zana,

ul. Zana 38 – pod budynkiem, w którym znajduje się m.in. siedziba Wydziału Ochrony Środowiska UM Lublin,

al. Spółdzielczości Pracy 86 – CH Skende, parking od strony ul. Kupieckiej naprzeciwko wejścia m.in. do sklepu Biedronka,

ul. Witolda Chodźki 14 – parking przed CH Auchan Czechów, przy wjeździe od ulicy Czapskiego,

ul. Królowej Jadwigi 19 – parking z tyłu bloku,

ul. Porzeczkowa 23 – przy garażach, pod kładką,

ul. Żołnierska – przy bloku nr 10 (dojazd od al. Warszawskiej),

ul. Fabryczna 2 – parking z tyłu budynku Centrum Handlowego Lublin – Gala (wjazd od al. Unii Lubelskiej

ul. Braci Wieniawskich 2.

Istnieje też możliwość uzgodnienia warunków i możliwości indywidualnego odbioru elektroodpadów bezpośrednio z Polską Korporacją Recyklingu Sp. z o.o. przy ul. Metalurgicznej 13F. Można się z nią skontaktować pod numerem telefonu: 81 74 55 200 lub 601 190 142.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments