Zdrowie pod kontrolą. Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców

0
201

Studenci z oddziału Lublin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, zapraszają na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Zdrowie pod Kontrolą”. Akcja odbędzie się w sobotę (13 listopada) w Galerii Handlowej Olimp. Początek o godzinie 10.

“Zdrowie pod Kontrolą” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku, którego ostatnie trzy edycje ze względu na pandemię odbyły się on-line. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Podczas jesiennej edycji studenci medycyny powracają do stacjonarnej wersji wydarzenia i będą wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie w 17 największych miastach Polski. Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Organizatorzy pamiętają również o naszych najmłodszych. Dzięki „Szpitalowi Pluszowego Misia” dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments