Przejadą 103 kilometry w 103. rocznicę odzyskania niepodległości. W czwartek (11 listopada) rowerzyści wyruszą z Mostu Kultury na rajd rowerowy. Początek wydarzenia o godzinie 9.

W czwartek (11 listopada) obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji lubelscy rowerzyści zapraszają na 103 km rajd rowerowy. – To kolejny raz, gdy rowerowo świętujemy stulecie niepodległości. W ten sposób chcemy uczcić to niezwykłe święto, to także wspaniała okazja by zrobić swoją pierwszą w życiu stówę na rowerze – mówi Mariusz Filipek, organizator akcji.

Trasa będzie poprowadzona po nawierzchniach asfaltowych a tempo będzie rekreacyjne, dostosowane do możliwości każdego z uczestników i wyniesie około 20 kilometrów na godzinę. Jej pokonanie wymaga jednak dobrej kondycji fizycznej.

Na trasie uczestnicy odwiedzą miejsca związane z walkami o odzyskanie niepodległości: cmentarz Legionistów w Jastkowie i pomnik w Samoklęskach upamiętniający bitwę z 1915 roku.

Na trasę warto zabrać oświetlenie i ubranie odpowiednie do warunków atmosferycznych. Organizatorzy zachęcają do zabrania patriotycznych akcentów, w narodowych barwach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments